فراموشی رمز ثنا

فراموشی رمز ثنا

 

 

ثنا


پر تکرارترین واژه در راه روهای دادگاه ها ، ثنا و ابلاغیه الکترونیکی ثنا و ارسال لایحه از طریق سامانه ثنا می باشد. در سال 95 بود که قوه قضائیه در پی الکترونیکی کردن ابلاغ و کمتر شدن مراجعات و کاغذ بازی ها  سامانه ثنا را به وجود آورد. مردم برای ثبت شکایت یا دادخواست و مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا باید در آن ثبت نام داشته باشند و اگر ثبت نام نکرده اند باید به صورت حضوری یا الکترونیکی اقدام به ثبت نام ثنا کنند.

در این مقاله بعد از توضیح نحوه ثبت نام ثنا و قابلیت های سامانه ثنا ، راهکاری برای زمان فراموشی رمز ثنا معرفی می کنیم تا در صورت فراموشی رمز ثنا ، مجدداً رمز شخصی ثنا را به دست آورید.

 

 

 

سودا اندیشان ستاره برای اطلاعات بیشتر درباره فراموشی رمز ثنا ، با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

واتساپ

 

 

 

ثبت نام ثنا


برای استفاده از خدمات سامانه ثنا باید ابتدا در آن ثبت نام کنید. برای این کار باید وارد سایت sana.adlira.ir شده و در بخش ثبت نام اشخاص حقیقی ، اطلاعات کامل خود را به طور صحیحی وارد نمائید. البته بعد از ورود کد ملی و سریال شناسنامه و تاریخ تولد ، اطلاعات اولیه شما از جمله نام و نام خانوادگی و نام پدر ، از سرویس برخط ثبت احوال استعلام گرفته می شود و بدون امکان تغییر ،  برای شما به نمایش گذاشته می شود. شما باید اطلاعات مربوط به نشانی و تلفن همراه و سطح سواد خود را وارد نمائید.

بعد از تکمیل اطلاعات ، مرحله احراز هویت را باید تکمیل کنید. در این مرحله باید یکی از درگاه های احراز هویت را انتخاب کنید و مبلغ 9 هزار تومان را واریز کنید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا امضای خود را وارد نمایید و سپس جلوی دوربین عکس  بگیرید.

 

 

فراموشی رمز ثنابعد از تکمیل این فرایند ، به تلفن همراه اعلام شده ، یک پیامک ارسال می گردد و احراز هویت شما تایید می شود و رمز شخصی ده رقمی به شما ارسال می گیرد. برای ورود به سامانه ثنا و استفاده از خدمات آن باید کد ملی و رمز شخصی را وارد نمایید. پس نباید رمز شخصی را فراموش کنید. در صورت فراموشی رمز ثنا هم نگران نباشید ؛ چون به شما آموزش خواهیم داد تا در صورت فراموشی رمز ثنا چگونه آن را بازیابی کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

تلگرام

 

 

 

اما توصیه مهم این است که ، بعد از دریافت رمز شخصی سامانه ثنا ، در اولین فرصت آن را تغییر دهید و رمزی که فراموشی آن ممکن نیست را انتخاب نمایید ؛ رمزی مانند کدملی یا اعدادی از شماره تلفن و ...

البته تمام این مراحل پیش گفته ، ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا بود. نوع دیگری از ثبت نام ، حضور در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و انجام مراحل تکمیل اطلاعات و احراز هویت ، توسط متصدیان دفتر خدمات الکترونیک قضایی می باشد. البته باید توجه داشت که در اینگونه ثبت نام سامانه ثنا ، باید مبلغی هم به عنوان کارمزد به دفتر خدمات الکترونیک قضایی بدهید.

با توجه به افزایش دسترسی به اینترنت و گوشی های هوشمند ، انجام ثبت نام ثنا توسط خود افراد کار راحتی می باشد.

 

 

اینستاگرام

 

 

 

خدمات سامانه ثنا


در سامانه ثنا خدمات متفاوت و متنوعی ارائه می شود که در اینجا برخی از متداول ترین و پر استفاده ترین خدمات را بیان می کنیم.

مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا : مهمترین خدمت سامانه ثنا که باعث کاهش حضور افراد در دادگاه ها و از بین رفتن ابلاغیه حضوری شده است ، مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا می باشد.

نوبت دهی قضایی : با وجود سامانه ثنا ، مردم برای حضور در دادگاه و پیگیری پرونده در غیر از موارد دعوت از طرف دادگاه ، باید نوبت قضایی بگیرند که این امر در سامانه ثنا میسر است.

استعلام عدم سوء پیشینه : از مهمترین خدمات سامانه ثنا ، درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. با این امکان ، دیگر نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیست.

مشاهده روند کار پرونده : اتفاق هایی که در پرونده شخص رخ می دهد ، قابل مشاهده در سامانه ثنا می باشد. دریافت نظر کارشناس ، مشاهده وقت نظارت و دریافت نظر کارشناس ، در روند کار پرونده قابل مشاهده است.

 

فراموشی رمز ثنا


رمز شخصی ثنا یک عدد ده رقمی است و همانطور که گفتیم بهتر است که پس از دریافت رمز شخصی ، آن را تغییر دهیم و رمزی آسان انتخاب کنیم تا احتمال فراموشی آن کاهش یابد. اما به هر حال ، ممکن است هر رمزی از ذهن انسان پاک شود ؛ سامانه ثنا در یکی از بخش های خود   فراموشی رمز ثنا را قرار داده است. با ورود به این بخش ، از شما ؛ شماره تلفن ، کد ملی و سریال شناسنامه را می خواهد و بعد از ورود اطلاعات خواسته شده ؛ یک کد فعالسازی برای شما ارسال می شود. با وارد کردن کد فعالسازی و انتخاب دریافت رمز شخصی جدید ، رمز 10 رقمی جدید به شما ارسال می گردد. ( مطابق تصویر زیر )

 

فراموشی رمز عبور

 

 

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید: مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

 

 

 

سریال شناسنامه


وقتی فراموشی رمز ثنا اتفاق می افتد و به دنبال بازیابی آن هستید ؛ یکی از چیزهایی که مورد نیاز است ؛ سریال شناسنامه می باشد. در بعضی مواقع که شناسنامه تعویض شده و شناسنامه جدید صادر شده است ، یا شناسنامه المثنی اخذ شده است ؛ ممکن است سامانه ، سریال شناسنامه شما را اشتباه بداند. در این مورد دو  راهکار وجود دارد.

اولین راهکار برای به دست آوردن سریال شناسنامه ، سامانه ثبت من می باشد. با ورود به این سامانه و ثبت نام در آن شما باید وارد حساب کاربری شوید و اطلاعات خود از جمله سریال شناسنامه را ببینید.

دومین راهکار ، استفاده از سرویس خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی می باشد. البته این امکان برای کسانی وجود دارد که دارای  سابقه بیمه پردازی ،بیمه تامین اجتماعی دارند. در این سامانه نیز با ورود به بخش اطلاعات هویتی ، می توانید سریال شناسنامه خود را ببینید.

افزون  بر دو مورد فوق یکی از سوالات و مراجعات حضوری برای بازیابی رمز ثنا این است که بیشتر افراد نمی دانند که هنگام ثبت نام  کدام سریال شناسنامه وارد سامانه شده و به همین دلیل برای بازیابی رمز نمی توانند کاری از پیش ببرند و مجبور به مراجعه ی حضوری می شوند در این رابطه پیشنهاد می کنیم اگر متاهل هستید و نتوانستید از دو راهکار بالا موفق به بازیابی سریال خود شوید، به سند ازدواج و یا طلاق خود رجوع کرده و شماره مسلسل تعیین شده در آن را وارد نموده و رمز خود را بازیابی کنید.

 

 

پرسش و پاسخ پرسش های شما ؛ پاسخ های ما


پرسشامکان بازیابی رمز عبور ثنا بعد از فراموشی رمز ثنا ممکن است؟

بله. به راحتی و با در داختیار داشتن یک گوشی هوشمند و دسترسی به اینترنت ، می توانید رمز شخصی خود را بازیابی کنید.

پرسشآیا باید برای بازیابی رمز ثنا ، مراجعه حضوری داشته باشیم؟

در این رابطه نیاز است بدانیم که آیا شناسنامه ما المثنی می باشد یا خیر اگر با این مشکل مواجه نبودیم فراموشی رمز ثنا قابل بازیابی بوده و نیاز به مراجعه ی حضوری نمیباشد.

پرسشسایت بازیابی رمز ثنا چیست؟

سامانه عدل ایران و در قسمت ثبت نام.

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

محل رپورتاژ آگهی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید