نتیجه اعتبارسنجی وام مرآت را چگونه ببینیم؟

اعتبارسنجی-مرآت-وام-رسالت

 

 

نتیجه اعتبارسنجی وام مرآت


 بانک های کشور در سالهای گذشته خدماتشان را به صورت حضوری به افراد ارائه می‌دادند و کمتر خدماتی بود که به صورت غیر حضوری ارائه می‌گردید. حتی افراد برای برداشت پول از حسابشان مجبور بودند به بانک مراجعه نمایند و همین باعث می‌شد افراد وقت زیادی را به خاطر صف‌های طولانی برای انجام کار خودشان از دست می‌دادند و هم هزینه‌ی زیادی را متحمل می‌شدند. اما امروزه با پیشرفت روز به روز علم و بوجود آمدن نرم افزار ها و پیوستن بانک ها به سیستم بانکداری الکترونیکی باعث شده است تا دیگر افراد وقت و هزینه بی رویه ای را برای انجام عملیات بانکی خود مصرف نکنند.

با هوشمند شدن گوشی های همراه اعم از اندروید و ios و با ساخت نرم افزار های بانکی افراد موفق می شوند تا اکثر فعالیت های بانکی را از دور از طریق اینترنت بانک و یا نرم افزار مربوط به بانکشان ببینیم و همین امر از مشکلات افراد جامعه کاسته است. البته هنوز هم افرادی هستند که با مراجعه به بانک مجبورند عملیات خود را انجام دهند. با پیوستن بانک ها به سیستم بانکداری الکترونیکی حتی افراد می توانند غیر حضوری از بانک درخواست تسهیلات نمایند یا حتی بتوانند در بانک افتتاح حساب کنند.ما در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که نتیجه اعتبارسنجی وام مرآت چیست و هم اینکه چگونه می توانید به دریافت آن اقدام نمایید. و کارآیی این اعتبارسنجی برای شما چه خواهد بود.

 

اعتبار سنجی چیست؟


اعتبار سنجی به معنی این است که بتوان تشخیص داد وضعیت فرد چگونه است یا یعنی  اینکه شخص خوش حساب است یا خیر؟ این ساده ترین پاسخ برای اعتبار سنجی چیست میباشد. اما تعریفی که بانک از اعتبار سنجی چیست؟ ارائه میدهد بدین گونه میباشد؛

اعتبارسنجی یک رویکرد علمی مبتنی بر دانش بانکداری و علم آمار است. در این رویکرد اطلاعات وضعیت جاری و سابقه ای متقاضی تجزیه و تحلیل می گردد و امتیاز اعتباری وی محاسبه می شود. امتیاز اعتباری بیانگر میزان ریسک اعتبار سنجی مشتریان در بازپرداخت تعهداتش است. به عبارت دیگر، اعتبارسنجی از اطلاعات وضعیت گذشته و جاری متقاضی استفاده می کند تا رفتار او را در آینده پیش بینی کند. اعتبار سنجی صرفا برای اشخاص حقیقی نیست بلکه اشخاص حقوقی نیز برای دریافت تسهیلات اعتبار سنجی میشوند تا بتوانند بر حسب سابقه ی اعتباری که دارند بتوانند تسهیلات متناسبی را دریافت کنند.

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید: افتتاح حساب و ثبت نام وام بانک رسالت

 

 

در شرایط امروز دیگر بانک ها نباید بر اساس گذشته تصمیم گیری نمایند. در گذشته وقتی تصمیم اعتباری گرفته می شد، وضعیت سرمایه، وثیقه و صلاحیت فنی متقاضی تسهیلات در نظر گرفته می شد و وثیقه در رتبه اول قرار می گرفت اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که وثیقه دیگر نمی تواند عامل برگرداندن تسهیلات باشد. 
در صورتی که یک نفر ممکن است هیچ گونه وثیقه ای نداشته باشد ولی به خوبی از عهده بدهی خودش برآید و به تعهداتش پایبند باشد و چه بسیار از مشتریان خوب و خوش حساب که باید هزینه تسهیلات را به خاطر افراد بدحساب پرداخت نمایند در صورتیکه می بایست مزایایی را در اختیار افراد خوش حساب قرار می دادند.

 

 

کاربرد اعتبار سنجی


 

اعتبار سنجی برای دریافت تسهیلات از بانک میباشد یعنی فرد قبل از اینکه تسهیلات را دریافت کند باید از نظر بانک وضعیت شخص مشخص گردد که آیا شخص توان پرداخت تعهدات خود را دارد و همین که شخص از نظر بانک اعتبار لازم را دارا بود میتواند اقدامات خود را برای اخذ تسهیلات انجام دهد.البته اعتبار سنجی فقط برای اخذ وام از بانک نیست چرا که سامانه ی اعتبار سنجی برای دریافت دسته چک نیز میباشد یعنی افراد باید در سیستم یکپارچه بانک مرکزی یعنی سامانه ی صیاد اول اعتبار سنجی میشوند سپس دسته چک صیادی دریافت مینمایند.و با به وجود آمدن سیستم یکپارچه افرادی که بعد از اعتبار سنجی دسته چک صیاد دریافت میکنند از طریق همان سامانه اقدام به ثبت چک های صیادی صادر شده می نمایند.

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

پیگیری پرونده ی اعتبارسنجی در سامانه ی مرآت


 

بعد از ثبت درخواست اعتبار سنجی در سامانه ی مرآت ، شما باید چند روزی منتظر جواب اعتبار سنجی بمانید . در این زمان میتوانید برای پیگیری پرونده خود در  سامانه مرآت،به سایت مراجعه کنید و از وضعیت پرونده خود مطلع شوید. در این زمان ممکن است پیامک هایی از سوی سامانه مرآت برای شما ارسال شود که باید به مضمون پیامک ها دقت کافی داشته باشید. برای پیگیری پرونده در سامانه مرآت مراحل زیر را طی نمایید.

  • پیامک هایی که از سامانه مرآت دریافت میکنید احتمال دارد بنا به دلایلی مانند ناقص بودن اطلاعات شما باشد. در این صورت شما باید وارد سامانه مرآت شوید و روی گزینه ی اطلاع از اخرین وضعیت پرونده کلیک نمایید. در این صفحه شکل پاکت مانندی برای شما نمایش داده میشود که میتوانید با کلیک بر روی آن اطلاعات خود را تکمیل نمایید.
  • روند پیگیری پرونده در سامانه مرآت برای شما کمی زمان بر خواهد بود و حدود یک هفته طول می کشد. بعداز اتمام این مراحل، برای شما پیامکی ارسال میشود تا وارد سایت شوید و در قسمت وضعیت پرونده بتوانبد نتیجه ی اعتبار سنجی خود را دریافت نمایید.
  • نتیجه ی اعتبار سنجی از طرق پیامک اطلاع رسانی میگردد تا وارد سایت شوید.و زمانی که پیامکی مبنی بر اعلام نتیجه یاعتبار سنجی دریافت کردید باید وارد سایت مرآت شوید.دریافت نتیجه اعتبارسنجی همراه با پرداخت هزینه می باشد. بعد از پرداختن هزینه در  معین از طریق درگاه های پرداخت نتیجه ی اعتبار سنجی به شما نمایش داده خواهد شد.

 

 

نتیجه ی اعتبارسنجی

 

 

مشاهده نتیجه اعتبارسنجی 


 

نتیجه‌ اعتبارسنجی بانک رسالت را می توانید در مرآت مشاهده کنید. نتیجه اعتبارسنجی دارای ۳ بخش مختلف است. توان بازپرداخت ماهیانه اقساط، ظرفیت بدهی و سقف تعهد همان ۳ بخش در نتیجه اعتبارسنجی بانک رسالت هستند.منظور از این سه بخش به این معنی میباشد؛

توان بازپرداخت ماهیانه اقساط : همان حداکثر مبلغ اقساطی است که ماهیانه پرداخت می‌کنید. یعنی در این بخش با اعتبار سنجی فهمیده میشود که فرد در ماه چقدر توانایی دارد تا اقساط خود را پرداخت نماید.

ظرفیت بدهی : یعنی تعیین حداکثر وامی است که در نتیجه ی اعتبار سنجی و میزان سقف اعتباری است که شخص میتواند دریافت کند.

سقف تعهد : یعنی حداکثر مبلغ برای ضمانت دیگران در نتیجه ی اعتبار سنجی میباشد.

بخش هایی که در نتیجه ی اعتبار سنجی درج میشود به سه شکل میباشد و شخص در نتیجه اعتبارسنجی در یکی از رتبه های زیر قرار می گیرد؛

ممتاز : عدم نیاز به ارائه ی بهبود دهنده اعتبارسنجی و پرونده در این رتبه خودکار تکمیل می گردد.

کاملا متناسب : نیاز به ارئه ی  یک بهبود دهنده ی اعتباری که یک فقره چک با معرفی یک نفر معتبر برای امضا و تعهد است.

متناسب : نیاز به ارائه ی یک فقره چک یا سفته توسط خود شخص و یک فقره چک یا سفته توسط یک نفر معتبر و متعهد می باشد.

نامتناسب : افرادی که در این دسته قرار می گیرند اقساط خود را با تاخیر پرداخت کرده یا اقساط معوقه دارند. با بهبود اعتبار آنها امکان استفاده از تسهیلات را خواهند داشت.

 

 

پرسش های شما؛ پاسخ های ما


 آیا برای اعتبار سنجی نیاز به مراجعه ی حضوری میباشد؟

خیر، اعتبار سنجی از طریق سامانه ی مرآت انجام میشود و نیاز به مراجعه یحضوری به بانک نیست.

آیا در نتیجه ی اعتبار سنجی احتمال دارد که به فرد وام تعلق نگیرد؟

نتیجه ی اعتبار سنجی در سه رتبه قرار میگیرد اگر وضعیت اعتباری شخص تایید نگردد یا در رتبه ای قرار گیرد که پرداخت وام با ریسک بالایی مواجه باشد احتمال نپرداختن وام وجود دارد.

آیا بعد از اعتبار سنجی و مشخص شدن نتیجه ی آن و ضعیت نامتناسب، فرد میتواند وضعیت اعتباری خود را بهبود ببخشد؟

بله، امکان بهبود وضعیت اعتباری برای افراد وجود دارد و میتوانند وضعیت خود را با راه حل های موجود بهبود ببخشند.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید