سامانه اعتبارسنجی مرآت

ورود به سامانه اعتبارسنجی

 

اعتبارسنجی چیست؟

 

اعتبارسنجی روشی است است که در آن سطح اعتباری و توان افراد در باز پرداخت تعهدات خود، با استفاده از روش ها و مدل های آماری ، الگوریتم های هوش مصنوعی وشاخصه های مالی محاسبه می شود. هرچه سطح اعتباری و توان شخص بیشتر باشد ، نشان دهنده نکول کمتر یا ریسک اعتباری کمتری است. گزارش های اعتباری به پارامترهای متعددی ازجمله شخصی، اقتصادی ، اجتماعی بستگی دارد، مهمترین پارامترها در سابقه انجام تعهدات گذشته است. منظور از سابقه اعتباری یعنی خوش حساب یا بد حساب بودن افراد در پرداخت تعهدات گذشته ی خود است.امروز اعتبارسنجی در اکثر بانکها و موسسات مالی و اعتباری و... جهت تصمیم گیری در خصوص ارائه ی تسهیلات و خدمات اعتباری برای بررسی تعهد و مسوولیت پذیری، ثبات و توان مالی مشتریان خود استفاده می شود.بانک ها با استفاده از اعتبارسنجی با شناخت مشتریان خوش حساب ریسک خود را در اعطای تسهیلات پایین می آورند و طبق این اعتبارسنجی روند اعطای تسهیلات نیز بهینه سازی می گردد.

 

 

 

وکلا برای ثبت نام در سایت سامانه اعتبارسنجی مرآت با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

 

برای بهبود اعتبارسنجی چه می توان کرد؟

 

اعتبارسنجی باعث افزایش اطمینان خاطر بانک نسبت به دریافت کنندگان تسهیلات می شود. سابقه ی اعتباری افراد در اعتبارسنجی بر اساس دریافت تسهیلات، مبلغ تسهیلات، نحوه ی پرداخت اقساط، نحوهی صدور چک های معتبر و بلامحل می باشد .اقداماتی  که افراد برای بهبود اعتبارسنجی می توانند انجام دهند:

1.از دریافت تسهیلات از بانک ها و موسسات مختلف خودداری کنند.

2.از زمان و نحوه باز پرداخت خود اطلاع دقیق داشته باشند.

3.اقساط را سر موعد پرداخت کنند و اقساط معوقه نداشته باشند.

4.از در یافت وام سنگین خود داری کرده و میزان وام دریافتی را متناسب با درآمد خود تنظیم کنند.

5.اگر ضامن فردی دیگر در دریافت تسهیلات هستند از توان پرداختی وام گیرنده و سطح اعتباری او اطمینان حاصل نموده و بعد ضامن شوند.

 

 

نکته پیگیری ثبت نام وام فرزندآوری

 

 

 

کاربرد هوش مصنوعی در اعتبارسنجی

 

اعتبارسنجی یکی از مهمترین خدمات و ملزومات بازار مالی است که در طی چند سال اخیر به طور گسترده از هوش مصنوعی جهت افزایش سرعت و دقت در فرایندهای پردازش اطلاعات و حصول نتیجه  بهتر بهره برده است.امروز بانک ها  موسسات مالی و اعتباری نیز از هوش مصنوعی در فرایند اعتبارسنجی استفاده می کنند.و هدف آنها شناسایی الگوهای رفتاری مشتریان خوش حساب در بازپرداخت تعهدات، کاهش ریسک نکول تسهیلات و سرعت بخشیدن در مراحل ارائه ی خدمات مالی و اعتباری است.اعتبارسنجی مبنی بر هوش مصنوعی ، رفتار افراد را در زمان حال و بر اساس اطلاعات واقعی پردازش می کند.که تاثیر بسزایی در پیش بینی دقیق میزان ریسک اعتباری دارد و حاشیه  اطمینان بالاتری را ایجاد می کند. از مزایای هوش مصنوعی در اعتبارسنجی می توان به احراز هویت، کاهش صرف زمان، کاهش هزینه ها، جلوگیری از اتلاف منابع مالی و غیر مالی و در نهایت افزایش رضایت مشتریان اشاره کرد.

 

 

 

سامانه اعتبارسنجی مرآت

 

 

مزایای اعتبارسنجی

 

اعتبارسنجی در بسیاری از کشورها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری یرای سنجش میزان اعتبار و ریسک متقاضیان استفاده می شود.استفاده از اعتبارسنجی باعث کاهش ریسک اعتباری بانک ها و موسسات مالی و اعتباری است.و مورد دیگر اینکه اعتبارسنجی و تهیه ی گزارش اعتباری، درآمد های پایدار تری برای آنان در پی دارد.

برخی از مزایای اعتبارسنجی عبارت اند از

 

  1. استفاده از اعتبارسنجی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی ارائه دهندگان و متقاضیان تسهیلات می شود.چون غیر حضوری است.
  2. دقت بررسی اطلاعات بالا بوده و امکان اشتباه در آن بسیار ناچیز است.
  3. نتایج مبتنی بر اصول و روش های استاندارد اعتبارسنجی خواهد بود،وبنابراین از تصمیم گیری های مغرضانه برای اعطای تسهیلات جلو گیری می شود.
  4. افراد بیشتری مورد بررسی قرار می گیرند و امکان استفاده از تسهیلات بانکی را خواهند داشت.
  5. امکان اخذ تسهیلات برای افراد با استفاده از اعتبارسنجی وجود خواهد داشت زیرا سطح اعتباری بالاتر بانک ها را تشویق می کند تا با محدودیت های کمتر و شرایط منعطف تر اقدام به اعطای تسهیلات نمایند.

اعتبارسنجی، بر خلاف اعطای تسهیلات با روش سنتی این امکان را دارد که حتی کسانی که فاقد سابقه ی اعتباری هستند نیزبتوانند از تسهیلات بانکی و سایر محصولات اعتباری استفاده کنند.

 

 

نکته پیگیری وام کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

 

 

 

سامانه مرآت

 

در فوق مواردی را در رابطه با اعتبارسنجی و مزایای آن ذکر کردیم تا شما از مفهوم اعتبارسنجی آگاه شوید. در ادامه می خواهیم به شما آموزش دهیم تا بتوانید به راحتی در سامانه اعتبارسنجی مرآت ثبت نام کرده و سطح اعتباری خود را افزایش داده و برای ثبت نام وام اقدام نمایید. برای اینکار لازم است تا به سامانه مرآت مراجعه کرده و ثبت نام نمایید و با پر کردن فیلد های مربوطه یا فرم آن که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد فرایند اعتبارسنجی را به پایان برسانید.

مرآت همان سامانه ی اعتبارسنجی می باشد که از طرف بانک رسالت طراحی شده است و مربوط به همان بانک است. افراد با ثبت نام در این سامانه می توانند رتبه یا سطح اعتباری خود را مشاهده نموده و برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام نمایند.

همانطور که گفته شد سامانه مرآت مربوط به بانک رسالت است و افراد برای دریافت وام اول باید در این سامانه ثبت نام نموده تا بدانند که آیا شرایط دریافت تسهیلات را بر اساس سطح اعتباری دارند یا خیر؟ از این سامانه ، اعتبارسنجی برای افراد فاقد حساب در بانک رسالت نیز انجام می شود چرا که بانک ها به سیستم بانکداری اینترنتی پیوسته اند.

 

 

 

مقاله سایت ثبت نام وام بانک رسالت

 

 

 

 

ثبت نام سامانه مرآت

 

 

 

روش ثبت نام در سامانه مرآت

 

برای ثبت نام در سامانه مرآت نیاز به مراجعه ی حضوری به بانک نیست.اینکار که برای اعتبارسنجی است هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق لینک سامانه مرآت امکان پذیر است.

مراحل ثبت نام در مرآت

مرحله ی اول باید وارد سامانه مرآت شوید.

در مرحله ی دوم باید بعد از ورود به صفحه ی اصلی سایت روی گزینه ی ثبت نام کلیک نمایید.

در مرحله ی سوم در کادر بالا کدملی و در کادر دوم ایمیل(اختیاری است) و در کادر سوم شماره همراه خود را وارد نموده وبعد از وارد کردن تصویر امنیتی ثبت نمایید.

 

 

ورود به سامانه مرآت

 

 

در مرحله ی چهارم بعد از ثبت شماره تلفن، گذرواژه از طریق پیامک به شما ارسال می گردد.بعد از دریافت گذر واژه و وارد کردن آن به صورت درست با  کلیک بر روی  گزینه ی ورود  وارد کارتابل خود می شوید.بعد از وارد شدن به جهت افزایش امنیت، عبارت تغییر رمز برای شما نمایش داده می شود که بهتر است تغییر رمز را به دلخواه اعمال کنید.

در مرحله ی ششم یک فرمی مربوط به اطلاعات فردی به شما ارائه می گردد و شما می بایست تمام قسمت های مشخص شده در فرم را پر کنید( بعضی از فیلد یا قسمت ها فاقد ستاره ی قرمز رنگ بوده و این نشان از اختیاری بود آن قسمت است )بعد از تکمیل فرم توجه داشته باشید نقص یا اشتباهی وجود نداشته باشد، چراکه نقص اطلاعات باعث می شود فرایند اعتبارسنجی شما طولانی شده و یا در برخی موارد پرونده ی اعتبارسنجی شما به خاطر نقص اطلاعاتی رد شود.

در مرحله ی هفتم نوع شغل خود را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.اگر شغل دومی داشتید آن را معرفی نموده و ادله و مستندات خود را بارگزاری کنید تا به اعتبارسنجی شما بهبود ببخشد.

در مرحله ی هشتم پس از ثبت اطلاعات فردی، وارد بخش اعتبارسنجی می شوید در این  قسمت متن نوشته شده را خوانده و آن را تایید کنید.با تایید متن و کلیک بر روی ثبت درخواست اعتبارسنجی امکان ویرایش در اطلاعات خود را تا زمان دریافت نتیجه اعتبارسنجی نخواهید داشت.

 

 

 

نکته پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

 

 

زمان و طریقه ی اعلام نتیجه اعتبارسنجی

 

فرایند اعتبارسنجی حدود یک هفته به طول می انجامد. با مشخص شدن نتیجه اعتبارسنجی، پیامکی به شما ارسال می گردد تا به سایت مرآت مراجعه کنید.

برای مشاهده ی نتیجه اعتبارسنجی در قسمت اطلاعات پرونده ها روی گزینه ی نتیجه اعتبارسنجی کلیک نمایید. در این قسمت امکان پرداخت هزینه اعتباری فراهم گردیده است. پرداخت هزینه صرفا از طریق سامانه انجام می گیرد. و با کلیک گزینه پرداخت به درگاه پرداخت بانکی  هدایت می شود.

 

نتیجه اعتبارسنجی با نمایش کلمات زیر اعلام می گردد

 

ممتاز: عدم نیاز به ارائه ی بهبود دهنده اعتبارسنجی و پرونده در این رتبه خودکار تکمیل می گردد.

کاملا متناسب: نیاز به ارئه ی  یک بهبود دهنده اعتباری که یک فقره چک با معرفی یک نفر معتبر برای امضا و تعهد است.

متناسب: نیاز به ارائه ی یک فقره چک یا سفته توسط خود شخص و یک فقره چک یا سفته توسط یک نفر معتبر و متعهد می باشد.

نامتناسب: افرادی که در این دسته قرار می گیرند اقساط خود را با تاخیر پرداخت کرده یا اقساط معوقه دارند.با بهبود اعتبار آنها امکان استفاده از تسهیلات را خواهند داشت.

 

 

 

پرسش و پاسخ پرسشهای شما ، پاسخ های ما 

 

پرسش برای اعتبار سنجی نیاز به مراجعه حضوری به بانک هست یا نه ؟

خیر ، شما با مراجعه به سایت سامانه اعتبارسنجی می توانید به صورت غیر حضوری اعتبار سنجی خود را انجام و منتظر نتیجه آن بمانید.

 

پرسش اعتبار سنجی چه مزایا و فوایدی دارد ؟

 یک نمونه از مزایا از تصمیم گیری های مغرضانه برای اعطای تسهیلات جلو گیری می شود.راجب مزایا اعتبارسنجی در مقاله کامل توضیح داده شده است .

 

پرسشنتیجه اعتبارسنجی به چه صورت اعلام می شود ؟

نتیجه اعتبارسنجی نیز به صورت سامانه ای اعلام می شود. در این زمینه نیز مقاله در سایت موجود است .

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید