مشاوره تخصصی قراردادنویسی

 

 

 

مشاوره تخصصی قراردادنویسی

 

 

 

قرارداد


عقد عبارت است از این که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد. این تعبیر قانون مدنی از عقد است که در ماده 183 بیان داشته است.  قرارداد هم در بسیاری موارد به معنی عقد به کار می رود. مهمترین رکن عقد یا قرارداد ، تقابل چند اراده در مقابل یکدیگر است. جایی که دو یا چند نفر در مقابل دو یا چند نفر دیگر انجام امری یا تعهدی را قبول می کنند و طرف دیگر نیز انجام امر یا تعهداتی را بر عهده می گیرد. در غالب تعهدات ، یک سو متعهد به پرداخت پول است و در موارد کمی مشاهده می شود که تعهدات دو طرف ارائه خدمت یا کالا می باشد.

در کشور ما و قوانین و نوشته های اندیشمندان حقوقی ، عقود یا معین هستند و یا غیر معین. اقسام عقود معین ، در قانون مدنی بیان شده اند و عقود غیرمعین به قراردادهایی گفته می شود که چهارچوب آنها در قانون بیان نشده است. البته این بدین معنی نیست که هر تعهد و قراردادی را می توان انعقاد کرد ؛ بلکه به تعبیر ماده 10 قانون مدنی ، قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد ، نافذ است. باید دانست که علاوه بر مخالفت با قانون ، قراردادی هم که مخالف اخلاق حسنه و نظم عمومی باشد ، باطل است.

 

 

 

وکلامشاوره تخصصی قراردادنویسی در انواع قراردادها را با سودا اندیشان ستاره تجربه کنید.

 

سودا اندیشان ستاره

 

 

 

 

نحوه تنظیم قرارداد فروش ملک نحوه تنظیم قرارداد فروش ملک

 

 

 

 

 

قراردادها و عقودی که در قانون مدنی از آنها نام برده شده است ، در قسمت دوم از جلد اول قانون مدنی بیان شده است که مهترین و پرکاربردترین آنها ، بیع و اجاره می باشد. این که بیع و اجاره مهمترین عقود و قراردادهای نام برده شده در قانون هستند ، به عرف جامعه و مردم بازمی گردد. در بطن جامعه و در روزمرگی های عموم مردم ، هر روز صدها و شاید هزاران عقد بیع و اجاره منعقد می شود. البته این آمار هر چقدر که پویایی روابط اجتماعی و اقتصادی و قانون مداری را نشان دهد ، اگر اشتباه در آنها رخ دهد ، باعث معضلات و مشکلات عدیده می شود. اگر این مشکلات برطرف نشود و راهکار درستی در قرارداد برایشان پیش بینی نشده باشد ، احتمالاً باعث ایجاد دعوا و اشتغال دستگاه قضایی نیز خواهد شد.

 

 

 

نکتهنکته خیار در قراردادهای عمومی

 

 

 

قراردادنویسی


 

امروزه ، قراردادنویسی یک دانش و بلکه یک هنر شمرده می شود که جایگاه خاصی در عالم حقوق پیدا کرده و جدای از دیگر مباحث حقوقی در دانشگاه ها و موسسات حقوقی و آموزشی تدریس می شود. هر طرف قرارداد ، تلاش دارد تا با بهره گیری از دانش خود یا تجربه و یا با کمک یک قراردادنویس ، پارامترهای بیشتری از قرارداد را به سمت خود بکشاند و منفعت بیشتری کسب کند. قراردادنویسی ، امری پیچیده است که در هر خط و در هر بند و ماده ، باید دقت زیادی به خرج داد تا منافع خود را به خطر نیندازیم و بتوانیم بیشترین منفعت و سود را کسب کنیم و به مطلوب برسیم.

 

 

 

اینستاگرام

 

 

ظهور مباحث جدید مثل حضور فضای مجازی و ورود رمز ارزها در زندگی مردم ، باعث شده است تا قراردادهای الکترونیکی نیز به وجود بیاید و قراردادنویسی از حالت کلاسیک و قدیمی خود خارج شود. امروزه شرکت های بزرگ ، بدون حضور در مکان معین و با استفاده از بستر ایمیل ، قراردادهای خود را با طرف خود در یک جای دیگر از دنیا منعقد می کنند. قراردادهای استخدام کارمند و کارگر ، شکل گذشته خود را از دست داده هر روز در حال به روزرسانی است.

همه اینها بیانگر این مسئله مهم است که در زندگی امروز ، نمی توان قراردادنویسی را نادیده گرفت و به تنهایی و با دانش اندک و کهنه خود ، دست به انعقاد قرارداد بزنیم. یک قراردادنویس که مدت زیادی از زندگی خود را صرف تجزیه و تحلیل و مطالعه قرارداد کرده است و به خوبی با مفاهیم قراردادی آشنا می باشد ، می تواند به ما کمک کند تا در چاله های قراردادی گیر نیفتیم و بتوانیم به مقصود خود دست پیدا کنیم.

 

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید: حقوق قراردادها و اصول آن

 

 

 

مشاوره تخصصی قراردادنویسی ؛ سودا اندیشان ستاره


 

موسسه حقوقی سودا اندیشان ستاره ، با بهره مندی و تکیه بر دانش و تجربه وکلا و مشاورین قراردادی ، در امر قراردادنویسی سابقه درخشانی را به جای گذاشته است. مشاوره در انواع قراردادهای متداول در کشور و حتی قراردادهایی که سابقه کمی در میان مردم و اشخاص حقوقی دارد ، از جمله خدمات مجموعه سودا اندیشان ستاره محسوب می شود. از دیگر تجربیات درخشان مجموعه ، مشارکت در انعقاد قراردادهای بین المللی و به زبان انگلیسی می باشد که روند موفقی را طی نموده اند.

مجموعه سودا اندیشان ستاره به دلیل دارا بودن مشاورین و وکلایی با قومیت ها و زبان های مختلف ، توانسته است تعامل خوبی میان طرفین قراردادی ایجاد کند که به زبان های مختلف سخن می گفته اند و در عرف جاری خود نیز تفاوت های عمیقی داشته اند.

این مجموعه ، در قراردادهای الکترونیکی و همچنین قراردادهایی که بر مبنای پدیده های تازه اجتماعی منعقد گردیده است ، نمایش درخشانی داشته و به نوآوری هایی دست پیدا کرده است که در خیلی از موارد ، طرفین را از مراجعه به دادگاه بی نیاز کرده است.

 

 

 

تلگرام

 

 

 

 

 

داوری در قرارداد

 

 

داوری در قرارداد


 

مسئله داوری نه تنها در قرارداد ، که در بسیاری از پیشامدهای حقوقی و اجتماعی ، می توئاند از پیامدهای بعدی و ایجاد بحران های جدید جلوگیری کرد. داوری یک راه حل خوب و معقولانه برای نرفتن به دادگاه می باشد. در قراردادها ، معمولاً اولین راهکار گذر از اختلافات احتمالی در قراردادها ، بحث داوری است ؛ بدین شکل که در یکی از آخرین بندهای قرارداد ، شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی را به عنوان داور انتخاب می کنند تا در صورت بروز احتمالی اختلاف ، میان طرفین به داوری بنشیند.

معمولاً طرفین قرارداد ، داور را از میان افرادی انتخاب می کنند که نسبت به آنها آشنایی دارند ، که ممکن است دوست یا فامیل باشد. اما در پاره ای موارد هم ، داوری را به موسسات داوری که امروزه بسیار متداول شده است ، می سپارند. مجموعه حقوقی سودا اندیشان ستاره با بهره مندی از افرادی که دارای مدرک داوری هستند ، دعاوی زیادی را به داوری نشسته اند و نتایج مطلوبی را به دست آورده اند.

 

 

 

نکتهنکتهخیارات قانونی و انواع آن در قرارداد

 

 


بحث داوری در قرارداد ، نیازمند این پیش زمینه است که فرد داور ، هم به قراردادنویسی مسلط باشد و فن داوری را به خوبی بشناسد. فردی که یکی از این دو خصیصه را نداشته باشد ، داوری خوبی در قرارداد نخواهد داشت و در داوری نمی تواند میانه را بگیرد و منصفانه برخورد کند. خوشبختانه ، در مجموعه حقوقی سودا اندیشان ستاره ، کادر مجرب داوری ، مسلط به قرارداد و قراردادنویسی حضور دارند و در مواردی نیز ، مسئله داوری با توجه به حساسیت موضوع ، به مجموعه داوران و قراردادنویسان محول گشته ، تا داوری درستی انجام شود و مشکل حل گردد.
 

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید