طلاق از طرف مرد چقدر طول می کشد؟

طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد؟

 

 

طلاق از طرف مرد چقدر طول می کشد؟

 

مدت زمان طلاق از طرف مرد به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به هر حال نسبت به طلاق از طرف زن ، کمتر طول می کشد. مرد باید تمام حقوق مالی زن را تادیه کند و حقوق غیرمالی مانند حضانت را مشخص کند. البته اگر این مسائل توسط خود مرد مشخص نگردد و توافقی هم صورت نپذیرد ، دادگاه درباره آنها تعیین تکلیف می کند. به هر حال اگر مرد تمام پیش نیازهای طلاق را رعایت کند ، حداقل 5 ماه طول می کشد تا طلاق از طرف مرد به نتیجه برسد.

 

متاسفانه برخی از وکلا و مشاوران حقوقی به دروغ و برای جلب نظر ، طلاق را بیست روزه امکان پذیر دانسته اند اما چنین امری صحت ندارد.

 

 

 

 

 

مشاوره حقوقی

 

 

 

 

 

حقوق زن در طلاق از طرف مرد

 

حقوق زن در طلاق از طرف مرد ، از بین نمی رود و مرد باید تمام حقوق مالی زن از جمله مهریه و نفقه را بپردازد. البته تنها حقوق مالی زن نیست که باید رعایت گردد بلکه حقوق غیرمالی مانند حضانت نیز باید مشخص گردد. مهریه باید کاملاً پرداخت گردد و یا تکلیف پرداخت مشخص گردد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر و با توجه به اینکه مهریه تعداد مشخصی سکه بوده است ، تقسیط صورت می گیرد.

نفقه گذشته زن اگر از سوی مرد پرداخت و تامین نشده باشد ، باید پرداخت گردد و یا تعیین تکلیف گردد.

حضانت فرزند بعد از طلاق مسئله دیگری است که باید مشخص گردد.

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

نمونه رای تعیین حقوق زن ضمن حکم طلاق

 

در خصوص دعوی آقای ن.خ. با وکالت خانم ن.ه. به طرفیت خانم الف.ث. با وکالت خانم و.ک. به خواسته تقاضای صدور گواهی عدم سازش با توجه به کپی مصدق عقدنامه رسمی به شماره 1267 مورخ 30/8/1347 صادره از دفترخانه ازدواج شماره 301 تهران حوزه ثبت، علقه زوجیت فی مابین طرفین با مهریه مقرر در عقدنامه برای دادگاه محرز و مسلم است نظر به اینکه خواهان اصرار در وقوع امر طلاق را داشته در جهت اصلاح ذات البین قرار ارجاع امر به داوری صادر که سعی دادگاه و داوران انتخابی مثمر ثمر واقع نگردیده لذا مستنداً به ماده 1133 قانون مدنی و حدیث شریف نبوی «الطلاق بید من اخذ بالساق»; و ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب 21/8/71 مجمع تشخیص مصلحت نظام با استرداد کلیه حق و حقوق زوجه از جمله مهریه از سوی زوج گواهی عدم امکان سازش صادر و اعلام می گردد ضمن اینکه فرزندان کبیر می باشد چنانچه گواهی صادره ظرف مدت سه ماه پس از قطعیت به دفتر ثبت طلاق تسلیم نشود از اعتبار ساقط خواهد بود نوع طلاق خلعی به علت بذل یک هزار تومان است و رعایت تبصره 4 ماده واحده فوق الذکر الزامی است.رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران می باشد.

 

 

 

درخواست طلاق از طرف مرد

 

 

اگر زن راضی به طلاق نباشد؟

 

طلاق حق مرد است و جز در مواردی استثنایی این حق قابل تنفیذ به زن نیست. مرد هر زمان که بخواهد می تواند زن خود را طلاق بدهد ، حتی اگر دلیل قانع کننده و محکمه پسندی نداشته باشد. باید دقت داشت که بین طلاق با دلیل منطقی و طلاق از طرف مرد بدون دلیل ، تفاوت هایی وجود دارد. در طلاق از طرف مرد بدون دلیل ، با جمع سایر شرایط ، مرد باید نصف اموالی که در دوران زناشویی به دست آورده به زن خود بدهد. در حالی که اگر ثابت کند مثلاً زن تمکین نداشته یا در زندگی زناشویی عسر و حرج وجود دارد ، تنصیف اموال از بین می رود.

به هر حال اگر مرد درخواست طلاق بدهد و زن راضی نباشد ، طلاق امکان پذیر است ؛ اما اگر زن درخواست طلاق بدهد و مرد راضی نباشد ، طلاق جز با اثبات عسر و حرج غیرممکن است.

 

 

 

نوشته مرتبط دلایل محمه پسند برای طلاق از طرف زن

 

 

 

 

در صورت درخواست طلاق از طرف مرد ، مهریه تقسیط می شود؟

 

مهریه از جمله حقوق مالی زن است و باید پرداخت گردد. اگر مرد تمکن مالی کافی برای پرداخت تمام مهریه را داشت باید تمام آن را یکجا پرداخت کند و اگر توانایی مالی وی کافی نباشد باید اعسار از پرداخت مهریه را مطرح کند. در این حالت مهریه تقسیط می شود و مرد باید در مواعد مشخص ، مقداری از مهریه را پرداخت کند. در سالیان اخیر احکام مربوط به مهریه اینگونه صادر می شود که به طور مثال : مرد در ابتدا چند سکه باید بپردازد و هر شش ، هفت ماه یک سکه باید به زن بدهد. البته این مثال برای این مطرح شد که معمولاً سکه به عنوان مهریه معمول جامعه است.

 

 

 

نوشته مرتبط سریع ترین روش طلاق از طرف زن

 

 

 

تلگرام

 

 

 

دادگاه طلاق چند جلسه است؟

 

در مورد جلسات دادگاه طلاق نمی توام به صورت قطعی صحبت کرد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر قاضی دادگاه تشخیص دهد که رابطه زوجین خیلی هم بد نیست ، ممکن است جلسات را زیاد کند تا به صلح و سازش برسند. معمولاً یک جلسه در ابتدا تشکیل می شود و بعد از شنیدن اظهارات طرفین ؛ در صورتی که سازش بدوی حاصل نشود ، امر به کارشناس و مشاوره خانوادگی ارجاع داده می شود. بعد از اخذ نظر مشاوره خانواده ، دادگاه مجدداً تشکیل جلسه می دهد و در مورد حقوق مالی و غیرمالی تعیین تکلیف می کند و حکم بر طلاق می دهد.

 

 

 

 

معایب طلاق از طرف مرد

 

 

معایب طلاق از طرف مرد

 

طلاق از طرف مرد دارای مزیت و معایبی می باشد.

  • چون طلاق حق مرد است ، بدون دلیل می تواند زن خود را طلاق دهد.
  • طلاق به درخواست مرد سریع تر از طلاق به درخواست زن نتیجه می دهد.
  • اصلی ترین عیب در طلاق از طرف مرد در حالتی است که مرد بدون دلیل زن خود را طلاق بدهد. اگر مرد در دفتر ازدواج حق تنصیف را برای زن قابل اعمال دانسته و امضاء کرده باشد و بدون دلیل بخواهد زن خود را طلاق دهد ، باید نصف اموالی که در زمان زناشویی به دست آورده را به زن بدهد. 

 

 

پرسش های شما ؛ پاسخ های ما

 

طلاق از طرف مرد چقدر طول می کشد؟

اگر تمام پیش نیازها رعایت شود و حقوق زن تامین گردد ، طلاق از طرف مرد حدود پنج ماه طول می کشد.

معایب طلاق از طرف مرد چیست؟

بزرگترین عیب طلاق از طرف مرد ، وجود حق تنصیف در طلاق بدون دلیل است.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید