ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد

 

ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد

 

 

ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد


 

تشکیل زندگی مشترک به وسیله عقد نکاح دارای آثار حقوقی زیاد است که یکی از موارد آن پایبندی به زندگی مشترک است. با این حال در موارد متعدد زوجین یا یکی از آنها تمایل به جدایی و طلاق پیدا میکند. مهمترین سوالی که به ذهن آنها خطور می کند ساده ترین روش طلاق است. با توجه به اینکه ریاست خانواده با مرد است و طبق قانون حق طلاق نیز با زوج می باشد ، انجام مراحل طلاق توسط مرد  به نسبت زوجه کار به مراتب ساده تری می باشد. با این حال در این مطلب به این مورد پاسخ می دهیم که ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد توسط زن به چه شکل است؟

 

 

 

تلگرام

 

 

 

 

مشاور حقوقی مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی

 

 

 

صاحب حق طلاق


 

جدایی زن و مرد از همدیگر به طرق مختلفی ممکن است. اصولا حق طلاق با مرد است.این حق بر گرفته از فقه اسلامی است. در نتیجه طلاق و به عبارت بهتر اجرای صیغه طلاق توسط مرد است.در حال حاضر قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده طبق حق مذکور طرق مختلفی برای جدایی و طلاق زن و مرد در نظر گرفته است.بدیهی است که ساده ترین روش طلاق و جدایی ، توافق طرفین یا همان طلاق توافقی است. اما در مواردی که زوج برای انجام طلاق تمایلی به حضور در دادگاه و مراحل آن  ندارد و زوجه مشتاق به انجام  طلاق است ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد وکالت طلاق از زوج است. به عبارتی بهتر ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد نیازمند رضایت زوج و اقدام به تنظیم وکالت نامه طلاق است.

 

وکلای طلاق توافقی برای مشاوره درباره ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد ، با وکلای گروه حقوقی سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

 

 

وکالت در طلاق به چه صورت ممکن است؟


 

مهمترین سوال که در این زمینه مطرح است این است که وکالت در طلاق چگونه باید از زوج گرفته شود که برای سایر مراحل دادرسی مشکل ایجاد نشود؟

در پاسخ باید گفت که وکالتی در دادگاه مورد قبول است که به صورت رسمی تنظیم شده باشد. به عبارتی بهتر زوجه برای انجام پروسه طلاق به وسیله اخذ وکالت نامه می بایست همسر خویش را به یکی از دفترخانه های اسناد رسمی ارشاد نموده و وکالت نامه مورد نظر را در دفترخانه تنظیم و با در دست داستن این مدرک بتواند به ساده ترین روش ممکن خودش را مطلقه نمایند.

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

پس از اخذ وکالت نامه طلاق زوجه چه اقدامی می بایست انجام دهد؟


طلاق غیابی به درخواست زوجه

پس از دریافت وکالت طلاق زوجه ابتداً می بایست اقدام به تنظیم قرارداد با یک وکیل رسمی دادگستری نماید. پس از آن خود یا وکیل میتواند به مرا کز مشاوره مراجعه نموده و پس از طی مراحل و جلسات مشاوره با اخذ گواهی عدم امکان سازش با تنظیم دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل یا اصالتاً به دادگاه خانواده محل اقامت خود مراجعه نموده و با تسلیم گواهی عدم امکان سازش مبادرت به دریافت طلاق توافقی نماید. لازم به ذکر است که تنظیم وکالت طلاق و متعاقب آن انجام سایر مراحل طلاق به منزله حضور زوج و رضایت وی برای انجام طلاق توافقی است و نباید این مورد با حکم طلاق توسط زوجه اختلاط شود. پس از دریافت گواهی عدم امکان سازش و تایید دادگاه زوجه با مراجعه به دفاتر ازدواج و طلاق در نبود زوج مبادرت به اجرای صیغه طلاق توسط وکیل زوج می نماید. در آخر می بایست گفت که ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد در حال حاضر به وسیله طلاق توافقی امکان پذیر است و در صورت عدم تمایل زوج برای حضور در مراحل دادرسی و مشاوره ،زوجه میتواند با دریافت وکالت طلاق توسط زوج در دفاتر اسناد رسمی اقدام به طلاق توافقی نماید یا میتوان از سامانه نوبت دهی تصمیم طلاق اقدام به اخذنوبت جلسات مشاوره کرد. در صورت عدم رضایت زوج برای تنظیم وکالتنامه رسمی زوجه به ناچار می بایست برای دریافت حکم طلاق طبق شروط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج یا با استناد به موارد عسر و حرج اقدام نماید.

 

 

 

 

طلاق به درخواست زن دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف زن

 

 

 

 

 

طلاق به درخواست زوج

 

 

 

 

آیا به هنگام عقد نکاح توسط سردفتر ازدواج طلاق میتوان وکالت در طلاق را تنظیم نمود؟


 

در پاسخ باید گفت که دفاتر ازدواج و طلاق صلاحیت کامل جهت تنظیم هر آنچه که مربوط به روابط زن و مرد را دارا می باشند. پس بدیهی است که سردفتر ازدواج و طلاق صلاحیت لازم جهت درج وکالت در طلاق توسط زوج را دارد. پیشنهاد می شود که زن در هنگام عقد نکاح وکالت در طلاق را جهت پیشگیری از هرگونه شرایط دشوار جهت جدایی و طلاق احتمالی در آینده از همسر خود اخذ نماید.

 

 

 

نکته بدانید و آگاه باشید: سریع ترین روش برای طلاق چیست؟

 

 

 

تنظیم وکالت در طلاق به صورت عادی امکان پذیر است؟


 

در پاسخ باید گفت که  وکالت طلاق نوعی اجازه به زن برای انجام پروسه طلاق است که می تواند حتی به صورت شفاهی باشد اما آنچه که بدیهی است این است که دادگاه صرفا میتواند به سندی استناد نماید که توسط وی محرز باشد چرا که ممکن است نوشته یا سند عادی به هر طریقی تنظیم شود . با این حال  با اثبات و  احراز  سند عادی نوشته شده توسط زوج به وسیله دادگاه انجام مراحل طلاق امکان پذیر است.

 

 

 

 

توجه نکته  طلاق غیابی چگونه انجام می شود؟

 

 

 

ایران  در انتها ، گروه حقوقی سودا اندیشان ستاره برای تمامی هموطنان و به خصوص زوجین ، زندگی سالم و بدون دغدغه در کنار یکدیگر را آرزومند است.

 

 

 

پرسش و پاسخ  پرسش های شما ؛ پاسخ های ما


پرسش ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد چیست؟

همانطور که در مقاله اشاره شد ، ساده ترین روش طلاق بدون حضور مرد ، اخذ وکالت در طلاق است.

پرسش آیا زن می تواند خود را مطلقه سازد؟

بله اگر زن در حین نکاح یا بعد از آن ، وکالت در طلاق را از مرد گرفته باشد ، میتواند خود را مطلقه کند.

پرسش آیا زن می تواند بدون وکالت در طلاق ، درخواست طلاق بدهد؟

این مسئله باعث طولانی تر شدن دادرسی می شود. بهتر است وکالت در طلاق اخذ شود.

پرسش نوع طلاق در طلاق با وکالت در طلاق چیست؟

در این نوع طلاق ، طلاق توافقی محسوب می شود و از دادگاه باید درخواست طلاق توافقی داشت.

 

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید