رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری


رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری و کارت های اعتباری، جدیدا اهمیت بسیار زیادی در معاملات تجاری و غیر تجاری افراد جامعه داشته، به روشی که تصویر زندگی و نقل و انتقال وجه در زمینه های مختلف، از پرداخت قبوض آب و برق گرفته تا پرداخت مبلغ معاملات، بدون این کارت ها، امکان پذیر  می باشد.
با این وجود، گاهی، به دلایلی، کارت بانکی افراد، مسدود شده و در نتیجه ، دارندگان امکان استفاده از کارت خود را از دست می دهند. در چنین وضعیتی، دارندگان کارت، باید به این نکته توجه داشته باشند که روش های متفاوتی، برای رفع مسدودی کارت بانکی، وجود داشته که استفاده از هر روش، بستگی به علت مسدودی کارت دارد.
با توجه به اهمیت این مساله، در مقاله حاضر، ابتدا، روش های رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری را بررسی کرده و سپس، رفع کردن مسدودی کارت، به صورت غیر حضوری، از طریق اینترنت و به علت وارد کردن رمز اشتباه را توضیح خواهیم داد.

با توجه به اینکه فرآیند رفع مسدودی کارت بانک رسالت به دلیل رمز اشتباه  برای هر فردی که از خدمات بانک رسالت استفاده می ‌کند با روش های حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می باشد، برخی از افراد بدون اطلاع از فعالسازی مجدد کارت بانکی خود نسبت به ایجاد حساب بانکی جدید اقدام می کنند. در واقع وارد کرد بیش از 3 بار رمز اشتباه در انجام تراکنش های بانکی موجب مسدودی کارت بانک رسالت و غیر فعال شدن آن می شود.


بیش تر بخوانید:

نتیجه اعتبارسنجی وام مرآت را چگونه ببینیم؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی حقوقی کلیک کنید

سایت رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری

از این رو فرد می تواند جهت رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری خود به صورت حضوری به یکی از شعبه های بانک رسالت مراجعه کرده و یا در صورت انتخاب شیوه غیر حضوری برای فعالسازی کارت بانک رسالت به دلیل رمز اشتباه، به پیشخوان مجازی بانک رسالت به نشانی pishkhan.rqbank.ir وارد شود. از دیگر فرایند های غیر حضوری ثبت رفع مسدودی کارت بانک رسالت می توان به مراجعه به همراه بانک یا اینترنت بانک رسالت اشاره کرد. در ادامه محتوا به بررسی هر یک از روش های حضوری و غیر حضوری رفع مسدودی کارت بانک رسالت به دلیل رمز اشتباه پرداخته شده است.

 

رفع مسدودی کارت بانک رسالت به دلیل رمز اشتباه

برای افرادی که از کارت بانک رسالت استفاده میکنند ممکن است پیش بیاید که به دلیل وارد کردن سه بار رمز اشتباه کارتشان مسدود شود در چنین مواقعی فقط کافیست وارد سایت پیشخان مجازی بانک رسالت شوید و از منوی خدمات کارت_روی گزینه رفع مسدودی کارت کلیک کنیم.وقتی وارد صفحه پیشخان مجازی بانک رسالت میشوید سه گزینه رو به روی شما این گونه است:

اگر قصد باز کردن کارت مسدود شده خود را دارید روی گیزنه 1 کلیک کنید و سپس شماره کارت خود را وارد کنید.

اگر قصد فعال کردن رمز دوم کارت یا رمز پویای کارت را دارید روی گزینه های 2و3 کلیک کنید و شماره کارت خود را وارد کنید.

و در اخر بخش قوانین را قبول کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

روش های رفع مسدودی کارت بانک رسالت پیشخوان مجازی

یکی از عمده ترین دلایل مسدود شدن کارت های بانکی، اشتباه وارد کردن رمز آن ها در انجام تراکنش های مختلف می باشد. از این رو آشنایی با انواع روش های رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری به دلیل رمز اشتباه برای مشتریان این بانک از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در واقع اگر مخاطب بیش از سه بار رمز اول کارت بانکی خود را در انجام تراکنش های مختلف اشتباه وارد کند، کارت بانکی مسدود می شود و امکان هیچ گونه درخواست کارت به کارت و یا دریافت اعلام موجودی حساب برای مشتری وجود ندارد.


آیا تا به حال به فکر گرفتن وام فرزندان  افتاده اید که شامل 90درصد خانواده ها میشود؟


علت مسدودی کارت بانک رسالت

قابل ذکر است که اگر شخص پس از گذشت ۱ ساعت از زمان مسدود شدن کارت بانکی خود مجدد رمز دوم کارت خود را نیز بیش از 3 بار اشتباه وارد کند، همانند غیر فعال شدن رمز اول کلیه خدمات بانکی برای کارت عابر و حساب فرد غیر فعال خواهد شد. از این رو افراد باید از وارد کردن رمزهای اشتباه و غلط جلوگیری کرده و از روی حدس و گمان رمز مورد نظر برای کارت بانکی خود را وارد نکندو یا عدم توجه به قوانین بانک رسالت بانک کارت شما را مسدود میکند و یا نداشتن تراکنش حساب به مدت طولانی و یا برگشت خوردن چک از دلایلی است که ممکن میشود بانک به مسدودی حساب شما اقددام نماید.

رفع مسدودی کارت بانک رسالت اینترنتی

مشتریان بانک رسالت برای رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری به دلیل وارد کردن رمز اشتباه باید به صورت حضوری و با در دست داشتن کارت ملی و شناسایی خود به یکی از شعبه ‎های بانکی مراجعه کنند. علاوه بر مراجعه حضوری و ثبت رمز جدید و فعالسازی کارت بانکی، مشتریان می توانند از طریق یکی از روش‌ های غیر حضوری مانند اینترنت بانک رسالت، همراه بانک و یا پیشخوان بانک رسالت نیز نسبت به فعال سازی حساب بانکی خود اقدام کنند. در ادامه مقاله به بررسی هر یک از این شیوه های غیر حضوری برای رفع مسدودی کارت بانک رسالت پرداخته شده است.

معمولا ارائه بسیاری از خدمات بخش دولتی و خصوصی، از طریق سامانه ها و اپلیکیشن ها و به صورت غیر حضوری، انجام می گیرد، ممکن است این سوال نیز برای دارندگان کارت های بانکی مسدود شده، مطرح گردد که آیا رفع مسدودی کارت بانکی از طریق اینترنت، امکان پذیر می باشد یا خیر؟
 در پاسخ به این سوال، باید گفت، بر خلاف مسدودی از طریق 
سامانه محچک بانک مرکزی ، در دو مورد، رفع مسدودی کارت بانکی از طریق اینترنت، امکان پذیر بوده که این دو مورد، عبارتند از: مسدودی کارت بانکی به دمایل مرتبط با بانک، مانند ورود رمز اشتباه و مسدودی، به دستورحوزه معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و توسط پلیس فتا. به همین دلیل، در ادامه به شرح مراحل رفع مسدودی کارت بانکی از طریق اینترنت، خواهیم پرداخت.

کاربران پیشخوان بانک رسالت در صورت وارد کردن رمز اشتباه و یا فراموشی رمز کارت بانکی خود می توانند به دو صورت مراجعه حضوری و یا غیرحضوری برای فعال سازی کارت بانک رسالت خود اقدام کنند. در واقع صدور رمز کارت بانکی المثنی و رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری از سه روش مراجعه به پیشخوان مجازی بانک رسالت، اینترنت بانک و همراه بانک برای مشتریان این بانک امکان پذیر می باشد.


بیشتر بخوانید: 

سامانه اعتبارسنجی مرآت


رفع مسدودی کارت بانک رسالت از همراه بانک

 

برای استفاده از روش‌ های غیر حضوری جهت رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری مانند اینترنت بانک و همراه بانک رسالت، لازم است کاربر از قبل نسبت به فعال سازی این اپلیکیشن های بانک رسالت اقدام کرده باشد. در واقع برای فعال کردن و استفاده از اینترنت بانک و همراه بانک رسالت، فرد باید ابتدا نسبت به تکمیل فرم درخواست اپلیکیشن ها و دریافت رمز عبور آن ها اقدام کند.

به طور کلی در روش رفع مسدود سازی کارت بانک رسالت غیر حضوری از طریق مراجعه به پیشخوان خدمت، کاربر باید به سامانه پیشخوان مجازی رسالت به نشانی pishkhan.rqbank.ir وارد شود. راهنمای ثبت درخواست رفع مسدودی کارت بانک رسالت توسط سامانه پیشخوان مجازی بانک رسالت در ادامه محتوا ارائه شده است.

یکی از اقدام های جایگزین مراجعه حضوری به شعب بانک رسالت جهت رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری که به صورت صد درصد این امکان را در اختیار مخاطبان قرار می دهد، مراجعه به پیشخوان مجازی و ثبت درخواست غیر حضوری می باشد. در واقع رفع مسدودی کارت بانک رسالت غیر حضوری از پیشخوان مجازی با مراجعه به نشانی pishkhan.rqbank.ir برای کاربران امکان پذیر می شود.

 در واقع برای ورود به پیشخوان بانک رسالت افراد باید کد ملی و شماره همراه خود را وارد کرده و بر روی گزینه ورود کلیک کند

قابلیت رفع مسدودی کارت بانک رسالت از همراه بانک به کاربر این امکان را می دهد که بدون مراجعه به بانک به صورت غیر حضوری نسبت به فعال سازی رمز بانکی خود که به دلیل رمز اشتباه غیر فعال شده است، اقدام کنند. از این رو مراجعه کنندگان که از قبل در یکی از شعبه های بانک قرض الحسنه رسالت فرم فعال سازی همراه بانک خود را کامل کرده باشند، می توانند توسط این اپلیکیشن رمز جدیدی برای کارت بانکی خود ثبت کنند.

لزا برای استفاده از قابلیت رفع مسدودی کارت بانک رسالت از طریق همراه بانک، مراجعه کنند باید ابتدا مطابق متن زیر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده تا اجازه ورود به اپلیکیشن را دریافت کند. 

 

رفع مسدودی رمز پویا کارت بانک رسالت

با توجه به اینکه غیر فعال شدن کارت های عابر بانک به دلیل ثبت رمز دوم اشتباه رخ می دهد، مراجعه کننده باید هنگام انجام تراکنش های مختلف از وارد کردن بیش از سه بار رمزهای اشتباه و بر اساس رندوم وارد کردن جلوگیری کنند. در واقع ایجاد رمز پویا برای بانک ها و انجام تمامی تراکنش های اینترنتی و انجام عملیات رفع مسدودی رمز پویا کارت بانک رسالت به دلیل برقرار سازی مسائل امنیتی مراجعه کنندگان بانک می باشد. 

به طور کلی غیر فعال شدن رمز پویا کارت بانک رسالت تحت شرایط متفاوتی ممکن است رخ دهد. از این رو مشتریان بانک قرض‌ الحسنه رسالت می ‌توانند جهت رفع مسدودی رمز پویا کارت بانک رسالت، چهار رقم آخر شماره کارت بانکی خود را به سامانه پیامکی 20004747 ارسال کنند و رمز پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف خود را دریافت کنند. در واقع رمز دوم پویا به شماره تلفن همراه ثبت شده در زمان افتتاح حساب بانکی مشتری ارسال می‌ شود. قابل ذکر است که خدمات فعال ‌سازی رمز دوم پویا از طریق اپلیکشین های همراه بانک و اینترنت بانک رسالت نیز برای کاربران امکان پذیر می باشد.

سوالات متداول :

سایت رفع مسدودی کارت بانک رسالت چه می باشد ؟

pishkhan.rqbank.ir
رفع مسدودی کارت بانک رساات با دریافت مشاوره تلفنی 

امید وارم اطلاعات مشاوران حقوقی مجموعه ی سودا اندیشان به شما کمکی کرده باشد.


جهت دریافت مشاوره و رفع مسدودی کارت بانک رسالت خود به صورت  غیر حضوری با مشاوران ما در ارتباط باشید  کلیک کنید

 

 

 

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید