روش ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴

 

ثبت نام لاتاری

 

لاتاری و گرین کارت آمریکا


 

لاتاری گرین کارت آمریکا یا برنامه ی مهاجرتی ، برنامه ای است که هرساله توسط اداره ی مهاجرتی امریکا برگزار شده و طبق این برنامه افراد مختلف از سراسر جهان موفق به اخذ گرین کارت امریکا می شوند. لاتاری به معنای قرعه کشی است و افراد پذیرفته شده در قرعه کشی موفق به دریافت این کارت می شوند. گرین کارت ، ویزای مهاجرت گوناگونی است. گرین کارت یکی از انواع ویزای آمریکاست و معنای لغوی گرین کارت یعنی کارت سبز که به شما مجوز اقامت دائم کار، تحصیل و زندگی و مسافرت در آمریکا را می دهد. برای ورود به آمریکا شما نیاز به ویزا یا گرین کارت آمریکا دارید.

 

 

وکلا برای ثبت نام لاتاری ، با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

اینستاگرام

 

 

مراحل و نحوه ی ثبت نام


 

برای ثبت نام باید وارد سایت ثبت نام لاتاری شده و اطلاعات خود را به درستی وارد نمایید و بعد از ثبت، اطلاعات شما توسط کارشناسان مهاجرتی آمریکا مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. اگر مشکلی در اطلاعات شما وجود نداشته باشد ثبت نام تکمیل شده و فایل ثبت نام شما به شما ارسال خواهد شد.

یکی از توصیه های خیلی مهم اینکه شما فایل ثبت نام را تا زمان اعلام نتایج که بین 6 تا 12 ماه به طول می انجامد ، نگهداری کنید. شما با داشتن فایل اطلاعات می توانید از برنده شدن یا نشدن خود آگاه شوید. همانطور که گفته شد ، لاتاری قرعه کشی است و نتایج آن باید اعلام شود و شما نیز باید فایل ثبت نام را داشته باشید تا بتوانید وارد سایت اعلام نتایج لاتاری شده و با وارد کردن عبارت conformation number و سایر اطلاعات ثبت نامی در صفحه ی نتایج ، از نتیجه قرعه کشی مطلع شوید. برندگان لاتاری آمریکا بعد از اطمینان از برنده شدن ، برای دریافت ویزا و مصاحبه و گرفتن وقت برای سفارت ، به صفحه ی راهنمای برندگان لاتاری مراجعه نمایند.

 

 

 

 

لاتاری و گرین کارت آمریکا

 

 

هزینه ی ثبت نام


 

برای ثبت نام لاتاری در سایت ثبت نامی شما هزینه ای پرداخت نمی کنید و ثبت نام به صورت رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای ثبت نام وجود ندارد. همه ساله افراد زیادی در لاتاری شرکت می کنند و سودای رفتن به کشور هالیوود را دارند و لاتاری فرصتی استثنایی محسوب می شود.

 

 

هدف از برگزاری لاتاری


 

هدف از برگزاری لاتاری تنوع نژادی در آمریکاست.البته این یک سیاست است که یکسری از کشورها برای لاتاری مجاز و بعضی غیر مجاز هستند.کشور هایی که بیش از 50000 را به آمریکا بفرستند غیر مجاز میباشند.و کشورهایی که کمتر از این تعداد را میفرستند مجاز به شرکت در لاتاری و اخذ گرین کارت میباشند. که از طریق سایت ویزا بولتن اعلام میشود.

 

 

 

تلگرام

 

 

شرایط ثبت نام چیست؟


برای شرکت در لاتاری نیاز به مهارت خاصی نیست. گرین کارت شرایط و قوانین خاص خود را دارد. برای ثبت نام در لاتاری در گذشته هیچ محدودیت خاصی وجود نداشت ، اما در حال حاضر داشتن پاسپورت برای متقاضی اصلی ضروری است اما در هنگام ثبت نام نیاز به پاسپورت نیست ولی سه  شرط کلی برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد؛

الف)شهروند کشورهای مجاز

ب) شرط سنی شرکت در لاتاری

ج) شرط مدرک تحصیلی

 

  • شرط شهروندی کشور مجاز

برای ثبت نام لاتاری باید دارای شرایط باشید، که اولین و مهمترین آن شهروند کشور های مجاز باشید.خوشبختانه شهروندان ایرانی در تمام دوره های لاتاری مجاز به ثبت نام بوده اند.در چند سال گذشته شایعه بوده که ایرانیان قادر به ثبت نام در لاتاری نیستند، همین شایعه باعث شده تا افرادی که ثبت نام کرده اند شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشند.

 

  • شرط سنی برای ثبت نام در لاتاری

تمام افراد با هر سنی میتوانند در لاتاری گرین کارت امریکا شرکت کنند.فقط برای ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی شما باید بیش از 18 سال داشته باشید، اگر سن شما زیر 18 سال بود میتوانید به عنوان زیرمجموعه ی خانواده ی خود ثبت نام شوید. و با برنده شدن پدر و مادر شما در لاتاری یا قرعه کشی گرین کارت آمریکا ، شما نیز به عنوان زیر مجموعه ی آنها میتوانید با پدر و مادر خود همراه شوید.

  • شرط مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری

داشتن مدرک تحصیلی بالا برای فرد متقاضی ، تاثیری در برنده شدن در قرعه کشی نخواهد داشت. و قرعه کشی بدون هیچ امتیازی برگزار میشود. اما مدرک تحصیلی بالا در مراحل بعدی مانند دریافت ویزا و مصاحبه ی لاتاری کمک بزرگی به شما می کند. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا دیپلم یا سابقه ی تحصیل 12 سال لازم است. در صورت نداشتن دیپلم با داشتن 2سال سابقه ی کار تخصصی طی  5 سال گذشته میتوانید در لاتاری شرکت کنید. و کسانی که  این شرایط را نداشتند به عنوان زیر مجموعه میتوانند ثبت نام نمایند.

 

 

 

لاتاری آمریکا

 

نحوه ی قرعه کشی گرین کارت


 

هرساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در برنامه لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود و نام کشور ایران نیز همواره جزء کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری قرار گرفته است.معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در این قرعه کشی شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور به ایالات متحده ی دارد.زیرا بسیار زیادی از اتباع کشورها هرساله از طریق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند.این قرعه کشی فرصتی مناسب برای کشور هایی است که هرساله مهاجر کمتری به این کشور دارند تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود بیاید.به همین سبب، این برنامه ی ویزای گوناگونی نام گرفته است.قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط اداره مهاجرت آمریکا، بین متقاضیان ویزای مهاجرت گوناگونی به صورت کامپیوتری و رندم و بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور ، از کلیه ی ورودی های ثبت نام شده انجام میشود و در زمان مقرر شده به افراد شرکت کننده اعلام میگردد.

 

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید: استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

 

زمان ثبت نام لاتاری


 

هرساله برنامه ی ثبت نام لاتاری از ماه اکتبر مصادف با مهر ماه آغاز میشودو تا نوامبر همان سال مصادف با آبان ماه ف ادامه خواهد داشت.ولی شما میتوانید قبل از ثبت نام اصلی پیش ثبت نام داشته باشید و همین پیش ثبت نام میتواند شما را در زمان ثبت نام اصلی کمک کرده و راحت تر انجام دهید.

 

 

زمان قرعه کشی


 

زمان قرعه کشی لاتاری هرساله در ماه مارس(اسفند) قرعه کشی لاتاری گرین کارت توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام میشود ودر ماه می (اردیبهشت) به افراد متقاضی اعلام میگردد.با در اختیار داشتن فایل ثبت نامی ارسال شده و داشتن کد رهگیری و اطلاعات درج شده بر روی فایل pdf ثبت نام میتوانید نسبت به استعلام نتیجه اقدام کنید.قبولی و عدم قبولی را از طریق ایمیل به برگزیدگان ارسال نمیکنند و لیستی از آنها نیز به کنسولگری ها و یا سفارتخانه های ایالات متحده از ربگزیدگان لیستی ارائه نمیکنند. افرادی که در لاتاری شرکت کرده اند میتوانند از اردیبهشت تا مهر ماه از وضعیت خود نسبت به برنده شدن یا نشدن اگا شوند.

 

 

 

لاتاری

 

 

سایت ثبت نام لاتاری 2024


 

هرساله متقاضیان با شروع شدن زمان ثبت نام نمی دانند به چه سایتی برای ثبت نام لاتاری مراجعه کرده و ثبت نام نمایند و همین امر باعث گمراه شدن افراد به دلیل زیاد بودن سایت های غیر معتبر میشود. با توجه به تغییر آدرس مداوم هر ساله سازمان مهاجرت آمریکا ، اشخاص به خودی خود نمی توانند این کار حساس ثبت نام را انجام دهند. تمام فرم های ثبت نام و تمام روند ثبت نام و امور پس از آن نیازمند ترجمه، عکاسی لاتاری و بررسی کارشناسان مهاجرت است.

 

نکتهسایت ثبت نام لاتاری

 

 

 

داشتن دو شانس در لاتاری


 

یک شانسه : افراد مجرد بالای 18 سال که بطور مستقل و جدا از خانواده ثبت نام میکنند و افراد متاهل در صورتی که یکی از زوجین پاسپورت معتبر نداشته باشد به صورت تک شانسه ثبت نام میکنند.

دوشانسه:افراد متاهلی که هردو نفرشان پاسپورت معتبر دارند میتوانند شانس خود را دوبرابر کنند.به اینصورت که اقا یکبار به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کرده و نام همسر را به عنوان زیر مجموعه وارد میکند.یکبار هم خانم به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کرده و همسر و فرزندانش به عنوان زیر مجموعه اطلاعاتشان وارد میشود.و در صورت برنده شدن برای افراد زیر مجمعه نیز ویزا یا گرین کارت صادر میشود.

سه شانسه:افراد بین 18 تا 21 سال یکبار میتوانند به عنوان زیر مجموعه ی پدر یکبار به عنوان زیر مجموعه مادر و یکبار هم به عنوان متقاضی اصلی شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری بالا برده و ثبت نام نمایند.

 

 

 

نکته استعلام گذرنامه با کد ملی

 

 

 

شرایط عکس برای ثبت نام


یکی از مهمترین موارد ثبت نام عکس می باشد که باید دارای شرایط زیر باشد تا فرم اطلاعات شما بصورت کامل و بی نقص ثبت شده و مورد بررسی قرار بگیرد.

1.پس زمینه ی عکس سفید باشد.

2.نیم تنه در عکس مشخص باشد.

3.عکس با فاصله گرفته شود.

4.فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کامل معلوم باشد.

5.کیفیت عکس واضح،بدون تاری، سایه و روتوش باشد.

6.گردی صورت کاملا مشخص باشد.

توجه: عکس پاسپورتی، پرسنلی 3*4،  سلفی و سال گذشته تایید نمی شود. خانم ها اگر عکس با حجاب می گیرند ، گردی صورت مشخص باشد.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید