فراموشی رمز ثنا

فراموشی رمز ثنا

 

 

ثنا


پر تکرارترین واژه در راه روهای دادگاه ها ، ثنا و ابلاغیه الکترونیکی ثنا و ارسال لایحه از طریق سامانه ثنا می باشد. در سال 95 بود که قوه قضائیه در پی الکترونیکی کردن ابلاغ و کمتر شدن مراجعات و کاغذ بازی ها  سامانه ثنا را به وجود آورد. مردم برای ثبت شکایت یا دادخواست و مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا باید در آن ثبت نام داشته باشند و اگر ثبت نام نکرده اند باید به صورت حضوری یا الکترونیکی اقدام به ثبت نام ثنا کنند.

در این مقاله بعد از توضیح نحوه ثبت نام ثنا و قابلیت های سامانه ثنا ، راهکاری برای زمان فراموشی رمز ثنا معرفی می کنیم تا در صورت فراموشی رمز ثنا ، مجدداً رمز شخصی ثنا را به دست آورید.

 

 

 

سودا اندیشان ستاره برای اطلاعات بیشتر درباره فراموشی رمز ثنا ، با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

 

رمز شخصی ثنا (کدثنا) چیست

 

رمز شخصی سامانه ثنا که با عنوان کد ثنا نیز شناخته می شود، رمزی است که پس از ثبت نام در این سامانه، برای کاربر، صادر شده که به عنوان کلمه عبور، برای ورود به سامانه و استفاده از خدمات آن و دیگر سایت های زیرمجموعه سامانه adliran، مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه، رمز شخصی سامانه ثنا، برای برای ورود به سایت آن و استفاده از خدمات قضایی آنلاین، ضروری بوده و بدون آن، امکان دسترسی به امکانات ثنا، برای کاربران وجود نخواهد داشت، اکیدا توصیه می شود که رمز ثنا خود را برای استفاده از سامانه های قضایی، در جای مطمئنی، یادداشت نموده و آن را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهید.

 

 

نحوه دریافت رمز ثنا

 

سامانه های دولتی که در سال های خیر، راه اندازی شده اند، از نظر لزوم ثبت نام، به دو گروه تقسیم می شوند. در برخی از این سامانه ها،استفاده از خدمات سامانه، نیاز به ثبت نام نداشته؛ حال آنکه، در برخی دیگر، بهره مندی از امکانات سامانه، منوط به ثبت نام در آن می باشد. سامانه ثنا، به گروه دوم تعلق داشته؛ با ین توضیح که استفاده از این سامانه، منوط به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز ثنا می باشد . ثبت نام در سامانه ثنا، نحوه دریافت رمز ثنا و بازیابی آن در صورت فراموشی، به دو روش، امکان پذیر است  که عبارتند از: 

1.روش حضوری: در روش حضوری دریافت رمز شخصی ثنا، متقاضیان، باید با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام ثنا، شامل مدارک شناسایی، شماره تلفن همراه و عکس، به یکی از دفاتر خدمات قضایی نزدیک محل سکونت خود مراجعه نمایند. این دفاتر، پس از بررسی مدارک، برای ثبت نام متقاضی، اقدام کرده و یک نام کاربری و رمز عبور را در اختیار شخص مراجعه کننده قرار می دهند. این رمز عبور، همان رمز شخصی سامانه ثنا می باشد.

2.روش غیر حضوری: در روش غیر حضوری دریافت رمز شخصی ثنا، متقاضیان، باید به سایت ثنا، به آدرس sana.adliran.ir، مراجعه کرده و پس از انجام ثبت نام اولیه، از طریق گزینه ثبت نام برخط شخص حقیقی، با استفاده از گزینه احراز هویت برخط ، ارائه مدارک و آپلود کردن عکس و ویدیو در این سایت و پرداخت هزینه لازم، برای دریافت رمز ثنا اقدام کنند.

 

 

 

 

ثبت نام برخط ثنا

 

 

 

ثبت نام ثنا


برای استفاده از خدمات سامانه ثنا باید ابتدا در آن ثبت نام کنید. برای این کار باید وارد سایت sana.adlira.ir شده و در بخش ثبت نام اشخاص حقیقی ، اطلاعات کامل خود را به طور صحیحی وارد نمائید. البته بعد از ورود کد ملی و سریال شناسنامه و تاریخ تولد ، اطلاعات اولیه شما از جمله نام و نام خانوادگی و نام پدر ، از سرویس برخط ثبت احوال استعلام گرفته می شود و بدون امکان تغییر ،  برای شما به نمایش گذاشته می شود. شما باید اطلاعات مربوط به نشانی و تلفن همراه و سطح سواد خود را وارد نمائید.

بعد از تکمیل اطلاعات ، مرحله احراز هویت را باید تکمیل کنید. در این مرحله باید یکی از درگاه های احراز هویت را انتخاب کنید و مبلغ 9 هزار تومان را واریز کنید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا امضای خود را وارد نمایید و سپس جلوی دوربین عکس  بگیرید.

بعد از اتمام فرایند احراز هویت ، به تلفن همراه اعلام شده ، یک پیامک ارسال می گردد و احراز هویت شما تایید می شود و رمز شخصی ده رقمی به شما ارسال می گیرد. برای ورود به سامانه ثنا و استفاده از خدمات آن باید کد ملی و رمز شخصی را وارد نمایید. 

 

 

فراموشی رمز ثنا 

 

در صورت فراموش کردن رمز ثنا خود اصلا نگران نباشید زیرا با چند کلیک ساده در سامانه اما به شرط در اختیار داشتن اطلاعات شخصی از قبیل کدملی ، تاریخ تولد ،سریال شناسنامه  و شماره تلفن همراه  می توانید رمزرا بازیابی کنید.

 

 

 

فراموشی رمز ثنا

 

 

 

 

در مرحله دوم، مطابق  تصویر زیر بر روی  آیکون فراموشی رمز کلیک می کنید پس از ورود به صفحه جدید، اطلاعات مربوط به شماره ملی، تاریخ تولد، سریال شناسنامه و شماره همراه خود را وارد نمایید و پس از وارد کردن عدد تصویر امنیتی، گزینه ارسال کد فعال سازی را کلیک کنید تا کد فعال سازی، به شماره همراه شما پیامک شود. در مرحله بعد، این کد را در کادر مشخص شده، وارد کنید و در انتها، بر روی دکمه ( دریافت رمز شخصی جدید ) کلیک نمایید تا رمز ثنا جدید، برای شما ارسال شود.

 

 

 

ارسال رمز شخصی

 

 

 

 

سریال شناسنامه


وقتی فراموشی رمز ثنا اتفاق می افتد و به دنبال بازیابی آن هستید ؛ یکی از چیزهایی که مورد نیاز است ؛ سریال شناسنامه می باشد. در بعضی مواقع که شناسنامه تعویض شده و شناسنامه جدید صادر شده است ، یا شناسنامه المثنی اخذ شده است ؛ ممکن است سامانه ، سریال شناسنامه شما را اشتباه بداند. در این مورد دو  راهکار وجود دارد.

اولین راهکار برای به دست آوردن سریال شناسنامه ، سامانه ثبت من می باشد. با ورود به این سامانه و ثبت نام در آن شما باید وارد حساب کاربری شوید و اطلاعات خود از جمله سریال شناسنامه را ببینید.

دومین راهکار ، استفاده از سرویس خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی می باشد. البته این امکان برای کسانی وجود دارد که دارای  سابقه بیمه پردازی ،بیمه تامین اجتماعی دارند. در این سامانه نیز با ورود به بخش اطلاعات هویتی ، می توانید سریال شناسنامه خود را ببینید.

افزون  بر دو مورد فوق یکی از سوالات و مراجعات حضوری برای بازیابی رمز ثنا این است که بیشتر افراد نمی دانند که هنگام ثبت نام  کدام سریال شناسنامه وارد سامانه شده و به همین دلیل برای بازیابی رمز نمی توانند کاری از پیش ببرند و مجبور به مراجعه ی حضوری می شوند در این رابطه پیشنهاد می کنیم اگر متاهل هستید و نتوانستید از دو راهکار بالا موفق به بازیابی سریال خود شوید، به سند ازدواج و یا طلاق خود رجوع کرده و شماره مسلسل تعیین شده در آن را وارد نموده و رمز خود را بازیابی کنید.

 

 

 

تلگرام

 

 

 

اما توصیه مهم این است که ، بعد از دریافت رمز شخصی سامانه ثنا ، در اولین فرصت آن را تغییر دهید و رمزی که فراموشی آن ممکن نیست را انتخاب نمایید ؛ رمزی مانند کدملی یا اعدادی از شماره تلفن و ...

البته تمام این مراحل پیش گفته ، ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا بود. نوع دیگری از ثبت نام ، حضور در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و انجام مراحل تکمیل اطلاعات و احراز هویت ، توسط متصدیان دفتر خدمات الکترونیک قضایی می باشد. البته باید توجه داشت که در اینگونه ثبت نام سامانه ثنا ، باید مبلغی هم به عنوان کارمزد به دفتر خدمات الکترونیک قضایی بدهید.

با توجه به افزایش دسترسی به اینترنت و گوشی های هوشمند ، انجام ثبت نام ثنا توسط خود افراد کار راحتی می باشد.

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

خدمات سامانه ثنا


در سامانه ثنا خدمات متفاوت و متنوعی ارائه می شود که در اینجا برخی از متداول ترین و پر استفاده ترین خدمات را بیان می کنیم.

مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا : مهمترین خدمت سامانه ثنا که باعث کاهش حضور افراد در دادگاه ها و از بین رفتن ابلاغیه حضوری شده است ، مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا می باشد.

نوبت دهی قضایی : با وجود سامانه ثنا ، مردم برای حضور در دادگاه و پیگیری پرونده در غیر از موارد دعوت از طرف دادگاه ، باید نوبت قضایی بگیرند که این امر در سامانه ثنا میسر است.

استعلام عدم سوء پیشینه : از مهمترین خدمات سامانه ثنا ، درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. با این امکان ، دیگر نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیست.

مشاهده روند کار پرونده : اتفاق هایی که در پرونده شخص رخ می دهد ، قابل مشاهده در سامانه ثنا می باشد. دریافت نظر کارشناس ، مشاهده وقت نظارت و دریافت نظر کارشناس ، در روند کار پرونده قابل مشاهده است.

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید: مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

 

 

 

 

پرسش شما و پاسخ ما 

 

 

 

1- در صورتی که کاربران رمز ثنای خود را فراموش کنند باید چه اقدامی باید برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا انجام دهند ؟

اشخاصی که رمز ثنای خود را فراموش کرده اند برای دریافت یک رمز جدید باید از طریق قسمت فراموشی رمز در سامانه ثنا رمز خود را بازیابی کنند 
 

2- برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا در صورت فراموشی آن چه اطلاعاتی لازم است ؟

برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا دسترسی به اطلاعاتی مانند کد ملی سریال شناسانامه شماره همراه و تاریخ تولد ضروری است که شرح کامل این مدارک در مقاله توضیح داده شده است.
 

3- در صورت فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا برای بازیابی آن از طریق چند روش می توان اقدام کرد؟

در صورت فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا برای بازیابی آن از طریق دو روش : 1.مراجعه  حضوری به دفاتر خدمات قضایی و 2. یرحضوری مراجعه به سامانه ثنا می توان اقدام کرد که این روش ها به طور کامل در متن مقاله توضیح داده شده است.

 

 

 

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید