مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا

 

ابلاغیه الکترونیکی

 

هر فردی که در دستگاه قضایی دارای پرونده می باشد و دادگاهی در جریان دارد ، برای اطلاع از وقت دادگاه یا احضارها ، یک ابلاغیه الکترونیکی جدید دریافت می کند. زمانی که دادگاه درباره ماهیت پرونده تصمیم می گیرد یا کارشناس تعیین می کند یا قرار صادر می کند ، به اشخاص دعوا ابلاغیه الکترونیکی ارسال می کند. ابلاغیه جدید ، در سامانه ثنا و در بخش سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی قرار می گیرد. همچنین برای فرد مورد نظر یک پیامک حاوی شماره ابلاغیه الکترونیکی ارسال می گردد تا مطلع شود که در سامانه ثنا و در حساب کاربری خویش ، یک ابلاغیه جدید دارد.برای مشاهده ابلاغیه جدید ابتدا وارد حساب کاربری خود در سامانه ثنا شوید.

 

 

سامانه ابلاغ الکترونیک

 

 

 

 

مشاوره ابلاغیه جدید

 

 

 

 

 

ورود به سامانه ثنا

 

برای ورود به سامانه ثنا شما به کد ملی و رمز شخصی اخذ شده از سامانه ثنا نیاز دارید. بعد از ورود به سامانه ثنا ، برای استفاده از هر بخش ، باید وارد حساب کاربری خود شوید و کاری که می خواهید ، انجام دهید. بعد از وارد کردن کد ملی و رمز شخصی ، یک رمز موقت به شماره همراهی که در زمان ثبت نام سامانه ثنا ارائه دادید ، ارسال می شود. با وارد کردن رمز موقت وارد بخش اصلی می شوید و می توانید مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا یا مشاهده روند کار پرونده یا خلاصه پرونده و ... را انجام دهید.

 

 

 

 

ورود به سامانه ثنا با کد ملی و رمز شخصی

 

 

 

 

 

 

بدانید استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

 

 

مشاهده ابلاغیه جدید

 

ابلاغیه برگه ای است که باعث مطلع ساختن مخاطب از مفاد ورقه قضایی ، طبق تشریفات قانونی می شود. بیشتر تصمیمات و اقدامات دادگاه باید مسبوق به ابلاغ به طرفین دعوی و وکلای آنان و گواهان و کارشناسان باشد، که این امر اصولاً توسط ابلاغیه صورت می‌گیرد. در گذشته مکاتبات قضایی برای اطلاع مخاطب از جریان دادرسی و روند پرونده ، توسط مامور ابلاغ و به صورت حضوری انجام می شد و مامور ابلاغ ، بر روی برگه ، رسید دریافت می کرد که ابلاغ قانونی یا واقعی صورت می گرفت. زمانی که ابلاغیه به دست خود مخاطب می رسید ، ابلاغ واقعی محسوب می شد و اگر ابلاغیه به شخصی غیر از مخاطب می رسید ، این امر ابلاغ قانونی نام داشت. ابلاغ قانونی و قراردادی ، هر کدام اثرات متفاوتی دارند. مثلاً اگر ابلاغیه جدید به مخاطب نرسد و وی لایحه نفرستد و در جلسه دادرسی نیز غایب باشد ، رأی غیابی صادر می شود و میتوان نسبت به آن واخواهی کرد.

امروزه ، کار ابلاغ بسیار راحت تر از گذشته شده است و ابلاغیه جدید در سامانه ثنا برای افراد ارسال می شود. مخاطب ابلاغ پیامکی دریافت می کند مبنی بر داشتن ابلاغیه جدید در حساب کاربری ثنا و با بازدید از صفحه کاربری خود ، می تواند مشاهده ابلاغیه جدید را انجام دهد.

 

 

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی و رمز شخصی

 

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی راههای مختلفی دارد. یکی از راه ها مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی می باشد. با مراجعه به این دفاتر ، با قرار دادن اطلاعات حساب کاربری خود ( کد ملی و رمز شخصی ) در اختیار متصدی ، او ابلاغیه جدید الکترونیکی شما را در سامانه ثنا مشاهده می کند و شما را از مضمون آن مطلع می کند و پرینت آن را به شما می دهد.

روش بهتر و مطمئن تر این است که خودتان مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا را انجام دهید. برای این کار ، مطابق توضیحات بالا به وسیله کد ملی و رمز شخصی ، وارد سامانه ثنا شوید و در بخش سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی ، مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا را انجام دهید و از محتویات آن مطلع شوید و در صورت نیاز پرینت بگیرید.

 

 

 

مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا به وسیله تلفن همراه

 

امروزه با گسترش روز افزون تکنولوژی و مخصوصاً تلفن های هوشمند ، دسترسی به خیلی از مسائل راحت تر شده است. در حال حاضر تقریباً هر شخصی یک گوشی هوشمند دارد و وی را از کامپیوتر در خیلی از موارد ، بی نیاز کرده است. مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا به وسیله تلفن همراه نیز امکان پذیر می باشد. کافی است تا شخص یک گوشی هوشمند و دسترسی به اینترنت داشته باشد. با ورود به سامانه ثنا از مرورگرهای مختلف ، شخص به راحتی می تواند با ورود اطلاعات خود از جمله رمز شخصی و کد ملی و رمز موقت ؛ ابلاغیه جدید خویش را در سامانه ثنا مشاهده کند.

مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا به وسیله تلفن همراه ، تفاوت زیادی با کامپیوتر ندارد. همچنین شخص دارای تلفن همراه هوشمند ، می تواند برای مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا ؛ از برنامه عدالت همراه نیز استفاده کند. با نصب این برنامه در گوشی تلفن همراه ، شخص می تواند علاوه بر مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا ؛ از روند کار پرونده نیز آگاه شود و همچنین از امکانات دیگر برنامه استفاده کند.

 

 

سامانه ثنا

 

در سال 1395 و بعد از اینکه دوره ای بسیار طولانی ، ابلاغیه جدید و اوراق قضایی به صورت کاغذی و توسط مامور ابلاغ به دست افراد می رسید و همچنین شکایات به صورت دستی روی کاغذ نوشته می شد ؛ قوه قضائیه سامانه ثنا را شکل داد. سامانه ثنا به دستگاه قضایی و وکلا و کارشناسان حقوقی کمک می کرد تا در کمترین زمان و با دسترسی سریع ، بتوانند اوراق قضایی را در سامانه ثنا مشاهده کنند. این سامانه جهت دریافت، مشاهده و چاپ ابلاغیه های الکترونیک قضایی مانند ابلاغیه وقت رسیدگی، دادنامه/قرار نهايي/تصميم نهايي، اجرائيه، رفع نقص/تجديدنظرخواهي/فرجام خواهي، تبادل لوايح، تعيين مهلت جهت انجام کار و...،دریافت پیوست های ابلاغیه و چاپ گروهی آنها، جستجوی ابلاغیه الکترونیکی براساس شماره و...طراحی گردیده است.

در سامانه ثنا خدمات متنوعی ارائه شده اما آنچه بیشتر در تسریع ابلاغ موثر واقع گشت، امکان مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا بود. امکان دیگر برای طرفین دعوا ، مشاهده روند کار و خلاصه پرونده در سامانه ثنا می باشد. در این مقاله ، ثبت نام در سامانه ثنا را به طور خلاصه توضیح می دهیم و سپس  نحوه مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا را توضیح می دهیم.

 

 

 

 

 

تلگرام

 

 

 

 

 

مشاهده ابلاغیه جدید با کد ملی

 

 

 

ثبت نام سامانه ثنا

 

برای ثبت نام سامانه ثنا دو راه پیش روی شما می باشد ؛

اولین راهی که برای ثبت نام سامانه ثنا امکان پذیر شد ، مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و انجام احراز هویت حضوری می باشد. در این روش برای ثبت نام سامانه ثنا باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد و بعد از ثبت اطلاعات اولیه و احراز هویت ( عکس و امضای شخص متقاضی ) ، متصدی دفتر خدمات الکترونیک قضایی ، یک برگه حاوی رمز شخصی ده رقمی به شخص می دهد که باید در حفظ آن مراقبت کند. حالا می توانید مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا را با کد ملی و رمز شخصی ثنا انجام دهید.

 

 

 

 

دومین راه برای ثبت نام سامانه ثنا که در چند سال اخیر ایجاد شده است ، ثبت نام سامانه ثنا از طریق احراز هویت غیر حضوری می باشد. در این روش کافی است تا یک گوشی هوشمند متصل به اینترنت داشته باشید. با مراجعه به سامانه ثنا و در بخش ثبت نام اشخاص حقیقی ، تمام اطلاعات خواسته شده در سامانه ثنا را وارد نمایید و مبلغ نه هزار تومان پرداخت نمایید تا به مرحله احراز هویت غیر حضوری راه پیدا کنید. در این مرحله از ثبت نام سامانه ثنا ، شما باید یکی از درگاههای غیر حضوری سامانه ثنا را انتخاب کنید و احراز هویت خود که شامل امضاء و تصویر شخص متقاضی ثبت نام سامانه ثنا می باشد را بارگزاری کنید. بعد از انجام احراز هویت ، یک پیامک ، حاوی رمز شخصی ده رقمی برای ورود به سامانه ثنا به شما ارسال خواهد شد.

تفاوت مهم بین ثبت نام سامانه ثنا حضوری و الکترونیکی ، میزان هزینه می باشد. مبلغ مورد نظر برای احراز هویت الکترونیکی سامانه ثنا 9 هزار تومان می باشد که خود فرد می تواند پرداخت نماید. اما در روش حضوری مبلغ قابل توجهی را نیز باید به دفتر خدمات قضایی بابت کارمزد پرداخت کرد.

 

 

 

بدانید بدانید و آگاه باشید : چگونه گواهی عدم سوء پیشینه بگیریم؟

 

 

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

 

 

ایران سرافراز مجموعه سودا اندیشان ستاره ، ذکر یک نکته برای آگاهی بیشتر هموطنان را لازم می داند ؛ تمامی پیامک های قوه قضائیه از سر شماره Adliran ارسال می گردد. بنابراین از باز کردن پیامک های ابلاغیه به غیر از سر شماره ذکر شده جداً خودداری نمایید.

 

 

 

 

پرسش و پاسخ پرسش های شما ؛ پاسخ های ما

 

 

پرسشمشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا ، فقط با ورود به سایت امکان پذیر است؟

خیر. ورود به سایت تنها راه مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا نیست. به وسیله برنامه عدالت همراه نیز می توان مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا را انجام داد.  عدالت همراهدریافت برنامه عدالت همراه .

پرسشابلاغیه جدید تا چند وقت در سامانه ثنا می ماند؟

ابلاغیه تاریخ انقضا ندارد و از سامانه ثنا پاک نمی شود. برای مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا ، محدودیتی هم وجود ندارد.

پرسشمشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا بدون ثبت نام امکان پذیر هست؟

خیر. اگر ثبت نام نکرده باشید ، از طریق پست برای شما ارسال می شود و یا شما باید برای مشاهده ابلاغیه به دادگاه مراجعه نمایید.

محمدی گفت:
اقا چرا هرجی رمز سامانه ثنا رو وارد میکنیم میگه اشتباهه؟
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  سلام دوست عزیز
  لطفاً اعداد رو با صفحه کلید انگلیسی وارد کنید..
نادر قاسمی گفت:
ممنون از مقاله مفید شما....
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  ممنون از حسن نظر شما
شیرین آگاه گفت:
سلام،چجوری میشه رمز شخصی رو عوض کرد؟
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  سلام .
  از طریق سایت sana.adliran.ir میشه رمز شخصی را تغییر داد.
عابد فصیحی گفت:
چرا هر چقدر می‌خوام وارد سامانه ثنا بشم ، رمز موقت نمیاد؟
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  سلام. گاهی اوقات سامانه ثنا دچار مشکل میشه.. با گوشی یا کامپیوتر دیگه امتحان کنید و اگر جواب نداد ، چند ساعت صبر کنید.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید