پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

ثبت نام وام ودیعه مسکن


افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت پول در سالهای اخیر باعث بروز مشکلاتی در اقشار کم درآمد کشور عزیزمان شده است. یکی از گروه هایی که از افزایش قیمت ها ضربه خورده اند ، مستاجران می باشند. ودیعه مسکن یا همان پول پیش ، در برخی نقاط سر به فلک کشیده است و نگرانی های زیادی را در بین مستاجران به وجود آورده است. دولت در چند سال اخیر برای حل مشکل ودیعه مسکن مستاجران ، وام ودیعه مسکن را به وجود آورده است. در این طرح ، مستاجران با ثبت نام وام ودیعه مسکن در سایت اعلامی از سوی وزارت راه و شهرسازی و ارائه مدارک خواسته شده ، وام ودیعه مسکن دریافت می کنند. در این نوشتار نحوه پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن را بررسی خواهیم نمود.

 

جهت دریافت مشاوره تلفنی حقوقی کلیک کنید

 

 

 

مشاوره

 

 

 

 

 

مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن 1401 چقدر است؟


در طرح وام ودیعه مسکن ، تسهیلات برای مستاجران تهرانی 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. مبلغ وام ودیعه مسکن برای مستاجران مراکز استان ها 70 و برای سایر نقاط شهری 40 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

این مبالغ با توجه به نرخ وام ودیعه مسکن سال 1400 افزایش خوبی داشته است که البته باید هم اینگونه می شد ؛ چرا که قیمت ها به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده اند.

مسئله ای که در این میان ، آزاردهنده به نظر می رسد ، نرخ سود تسهیلات وام ودیعه مسکن میباشد که 18 درصد است. دولت اگر قصد کمک رساندن به قشر مستاجران را داشت ، باید نرخ سود وام ودیعه مسکن را کمتر در نظر می گرفت تا در بازپرداخت به مشکل نخورند.

 

 

تلگرام

 

 

شرایط ثبت نام تسهیلات مسکن


متقاضی و افراد تحت سرپرستی ، فاقد زمين مسكوني يا واحد مسكوني (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاريخ 1357/11/22 از هيچ يك از امكانات نهادهاي عمومي غيردولتي مربوط به تأمين مسكن شامل زمين، واحد مسكوني و يا تسهيلات يارانه‌اي خريد و يا ساخت واحد مسكوني استفاده نكرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

 

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن.

دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا.

در شهرهاي جديد سابقه سكونت حداقل 5 سال در شهر جديد مورد تقاضا .و يا در شهر مادر ملاك است.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...).

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهيلات بانكي).

امکان سپرده‌گذاری حداقل سي درصد هزينه ساخت مازاد بر تسهيلات بانكي، در خصوص متقاضيان واجد شرايط بر اساس اعلام دستگاه يا نهاد مربوطه.

توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی.

 

اینستاگرام

 

نحوه ثبت نام در این طرح چگونه است؟


برای ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن ، لازم است تنها به کامپیوتر یا موبایل متصل به اینترنت دسترسی داشته باشیم. با ورود به سایت saman.mrud.ir و ورود به بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه و طی کردن 6 مرحله ، ثبت نام انجام می شود. در این مراحل ، شما باید اطلاعات خود و افراد تحت تکفل و مسکن استیجاری را وارد نمایید و در انتها مدارک خواسته شده را بارگزاری کنید.

بعد از اتمام ثبت نام ، سامانه بعد از بررسی اطلاعات و صلاحیت شما ، به شما پیامکی ارسال خواهد کرد تا به بانک مراجعه نمایید.

 

 

ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401

 

مدارک لازم برای ثبت نام


اولین مدرک لازم برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ، مدارک هویتی سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل وی می باشد. اطلاعات شناسنامه ای و کارت ملی باید با دقت وارد شود و تصویر صفحات نیز به درستی بارگزاری گردد. سپس اطلاعات ملک استیجاری و مدارک سابقه سکونت متقاضی باید وارد شود.

اطلاعات باید به درستی وارد شود تا متقاضی سریع تر به نتیجه برسد و از دادن اطلاعات دروغ پرهیز شود تا مشکلی به وجوود نیاید.

 

آگاهی بدانید و آگاه باشید: ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401

 

پیگیری درخواست وام ودیعه مسکن


پس از تکمیل ثبت نام و تکمیل مدارک ، متقاضی برای پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن ، باید منتظر پیامک از سوی سامانه باشد. البته بهتر این است که متقاضی وام ودیعه مسکن هر از گاهی و با فواصل چند روزه وارد سامانه شود و در قسمت ، مشاهده و پیگیری درخواست ها ، ثبت نام خود را پیگیری نماید. زیرا در برخی موارد مشاهده شده است که به دلیل اختلال در سیستم سامانه و یا مشکل در اپراتورها ، پیامک به متقاضی وام ودیعه مسکن ارسال نمی شود و یا دیر ارسال می شود.

 

پیگیری وام ودیعه مسکن

 

 

سایت سامانه وام ودیعه مسکن


برای ثبت نام و پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن ، افراد متقاضی باید به سایت saman.mrud.ir مراجعه نمایند. در این سایت طرح های حمایتی مسکن تعبیه شده است تا مردم بتوانند از طرح های دولت که مربوط به مسکن است ، بهره مند شوند. در این سایت ، به غیر از وام ودیعه مسکن ، ثبت نام طرح مسکن ملی نیز وجود دارد.

این سایت چند سال پیش و بعد از افزایش شدید قیمت مسکن طراحی شد و رسالت آن حمایت های مربوط به مسکن است. خوشبختانه این سایت بر خلاف بسیاری از سامانه ها ، اختلال کمی دارد و کمتر دچار مشکل می شود و فضای کاربری راحتی دارد.

 

آمار دریافت کنندگان تسهیلات ودیعه مسکن


محمود محمودزاده در حاشیه آغاز عملیات اجرایی بیش از 200 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن که به صورت وبینار برگزار شد، افزود: در سال 99 بیش از 230 هزار نفر و در سال 1400 نیز  دویست و بیست هزار نفر وام ودیعه مسکن را دریافت کرده‌اند. البته این آمار ارائه شده از وام ودیعه مسکن معاون وزیر راه و شهرسازی مربوط به سال 1400 می باشد. طبیعتا در سال 1401 با افزایش قیمت ها ، وام ودیعه مسکن نیز بیشتر مورد تقاضا خواهد بود و دولت باید در ارائه وام ودیعه مسکن ، تلاش مضاعف کند.

به نقل از بانک مرکزی ، مهدی صحابی گفت: پرداخت وام ودیعه مسکن هم در بانک های مربوطه  سرعت گرفته است ، بطوریکه از نیمه خرداد ( زمان ابلاغ دستورالعمل ) تا 10 مرداد، تعداد 35 هزار و 616 پرونده برای متقاضیان معرفی شده به بانک های مربوطه تشکیل شده است. که از این تعداد 14 هزار 850 نفر به میزان 8616 میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن خود را دریافت کرده‌اند.

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام ودیعه مسکن برای متقاضیان شهر تهران 100 میلیون تومان، برای کلانشهرها 70 میلیون تومان و برای سایر شهرها 40 میلیون تومان مقرر شده است. معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی پس از مصوبه شورای پول و اعتبار سهمیه بانکی و استانی را به همراه دستورالعمل نحوه پرداخت به سیستم بانکی ابلاغ کرد. بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات با مراجعه به سامانه وزارت راه و شهرسازی و ارائه اجاره نامه کدرهگیری‌دار رسمی مربوط به سال 1401 ثبت نام اولیه را انجام می‌دهند. پالایش اولیه در وزارت راه و شهرسازی برای بررسی مالکیت مسکن متقاضی انجام شده و واجدین شرایط پس از دریافت پیامک تایید نسبت به انتخاب بانک و شعبه اقدام می‌کنند.

در شبکه بانکی نیز با استفاده از سامانه سمات استعلام وام مسکن، جعاله و ودیعه فعال برای متقاضی انجام شده و اگر متقاضی فاقد تسهیلات مربوطه باشد فرآیند تشکیل پرونده انجام شده و تسهیلات به متقاضی پرداخت می‌شود.

 

 

ایران در انتها ، گروه مشاوره حقوقی سودا اندیشان ستاره برای تک تک هم میهنان گرامی ، بهبود وضعیت معیشتی و کاهش نگرانی بابت اجاره بها و ودیعه مسکن را آرزومند است.

 

 

 

پرسش های شما ؛ پاسخ های ما


1. دریافت وام ودیعه مسکن چقدر زمان می برد؟

اگر مدارک را درست وارد نمائیم و پیگیری به موقع داشته باشیم ، 5 الی 6 ماه طول خواهد کشید تا وام ودیعه مسکن را بگیریم.

2. وام ودیعه مسکن به مردان مجرد هم تعلق می گیرد؟

خیر. در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ، گزینه ای برای مردان مجرد وجود ندارد.

3. مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است؟

در تهران و مراکز استان ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 100 ، 70 ، 40 میلیون تومان است.

4. برای پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن مراجعه حضوری لازم است؟

خیر. پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن تنها از سایت انجام می شود.

 

یوسف جاهدی گفت:
برای پی گیری وام ودیعه مسکن چیکا کنیم
    سودا اندیشان ستاره گفت:
    سلام..
    باید از سایت و در قسمت پیگیری ، این مسئله را دنبال کنید. همچنین باید منتظر پیامک اداره راه و شهرسازی هم باشید.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید