سایت وام ودیعه مسکن 1401

 

سایت وام ودیعه مسکن 1401

 

یکی از طرحهای حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه ، تسهیلات کمک ودیعه مسکن می باشد. سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران برای ارائه تسهیلات اجاره خانه به افراد مستاجر روی کار آمده است. (در حالی که در سال گدشته، افراد موجر و مستاجر، هر دو می‌توانستند برای دریافت ودیعه مسکن به این سامانه مراجعه کنند.) در این نوشتار به معرفی سایت وام ودیعه مسکن 1401 خواهیم پرداخت و نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن را توضیح خواهیم داد.

مشاوره برای مشاوره درباره سایت وام ودیعه مسکن 1401 با مشاورین و متخصصین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

سایت وام ودیعه مسکن 1401


برای ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن ، سامانه ای طراحی شده است که با ورود و طی کردن مراحل مختلف ثبت نام شما انجام می شود. نشانی سایت وام ودیعه مسکن 1401 www.saman.mrud.ir   می باشد. با کلیک و ورود به این صفحه وارد سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن می شوید و با کلیک بر روی گزینه ثبت نام  تسهیلات کمک ودیعه مسکن  وارد مراحل ثبت نام می شوید و با  وارد کردن اطلاعات خواسته  شده ثبت نام را به اتمام می رسانید.

 

 

ورود به ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

 

پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن پیگیری ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

چگونه ثبت نام کنیم؟


برای ثبت نام وام ودیعه مسکن باید ابتدا کد ملی خود را وارد نمایید و با ورود شماره امنیتی به مرحله اصلی ثبت نام ورود پیدا کنید. البته باید توجه داشته باشید که اگر در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده باشید ، نمی توانید به مرحله بعد بروید. در سالهای گذشته ، برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ، نیازی به ثبت نام در سامانه جامع املاک و اسکان نبود ، اما برای ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401 باید در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده باشید.

 

 

سامانه اسکان و املاک

 

باید توجه داشت که ثبت نام در سامانه جامع املاک و اسکان، طولانی نیست و سریع انجام می شود. ثبت نام در سامانه املاک و اسکان برای شناسایی خانه های خالی و مالکین و مستاجرین طراحی شده است. در سایت وام ودیعه مسکن 1401 و بخش ورود کد ملی ، دسترسی مستقیم به سایت جامع املاک و اسکان وجود دارد.

 

 

ورود کد ملی

 

مبلغ وام در سال 1401 چقدر است؟


به موجب مصوبه شورای پول و اعتبار و از محل تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن به منظور حمایت از مستأجران در سال 1401 تا سقف 40 هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن از طریق معرفی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. سقف وام ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 100، 70و 40 میلیون تومان مصوب و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است. نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن 18 درصد و طول دوره بازپرداخت پنج ساله است.

 

 

بدانید و آگاه باشید بدانید و آگاه باشید: ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401

 

مدارک ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401


بعد از ورود به سایت وام ودیعه مسکن 1401 باید یکسری اطلاعات را وارد نمایید و مدارک را بارگزاری کنید. ابتدا اطلاعات سرپرست خانوار باید وارد شود که شامل اطلاعات شناسنامه ای می باشد. بعد از آن اطلاعات همسر و فرزندان باید به طور صحیح وارد شود.

بعد از بارگزاری اطلاعات هویتی ، اگر تحت حمایت کمیته امداد هستید باید گزینه آن را فعال نمایید. همچنین باید مشخص کنید که متاهل یا سرپرست خانوار هستید یا زن مجرد بالای 35 سال هستید یا زن سرپرست خانوار هستید.

بعد از انجام صحیح این موارد ، سامانه پیش نمایش ثبت نام شما را نشان می دهد و شما آن را باید با دقت مطالعه کنید. اگر اطلاعات اشتباه باشد ، باید آن را ویرایش نمایید و اطلاعات صحیح وارد نمایید. اگر اطلاعات صحیح است با فعال کردن تیک مربوط به مطالعه و صحت اطلاعات ، ثبت نام تکمیل می شود. در گام بعدی شما باید کد ۴ رقمی احراز هویت که به شماره وارد شده پیامک شده است را وارد نموده و وارد مرحله بعد شوید.

در آخرین گام شما پیغام زیر را مشاهده خواهید کرد:

و نتیجه درخواست شما پس از بررسی درخواست از طریق پیامک اعلام خواهد شد. در صورت داشتن شرایط تا دو هفته می بایست نسبت به مراجعه به بانک اقدام نمایند و عدم مراجعه به معنی انصراف تلقی خواهد شد.

 

برای ورود به سامانه طرحهای حمایتی مسکن وارد سایت saman.mrud.ir  شوید.

 

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401


متقاضی و افراد تحت سرپرستی ، فاقد زمين مسكوني يا واحد مسكوني (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاريخ 1357/11/22 از هيچ يك از امكانات نهادهاي عمومي غيردولتي مربوط به تأمين مسكن شامل زمين، واحد مسكوني و يا تسهيلات يارانه‌اي خريد و يا ساخت واحد مسكوني استفاده نكرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

1.متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

بر اساس شرایط اعلام شده از سوی وزارت راه و شهر سازی، متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن، همانند متقاضی ثبت نام طرح جهش تولید مسکن، می بایست متاهل بوده یا اینکه سرپرست خانوار باشد. بنابراین، باید گفت که تسهیلات اجاره خانه سال 1401 که از سوی دولت ارائه گردیده، به افراد مجردی که سرپرست خانواده نمی باشند، تعلق نمی گیرد.

با این وجود، با توجه به اطلاعیه های رسمی که از سوی وزارت راه و شهر سازی اعلام گردیده است بر این قاعده، دو استثنا وارد شده و افراد، با داشتن شرایط زیر، حتی اگر مجرد بوده و سرپرست خانوار هم نباشند، واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن می باشند.

.زنان مجرد بالای 35 سال سن که با خانواده زندگی نکرده و در واقع، خودسرپرست می باشند.

.مردانی که سابقا، سرپرست خانوار بوده، اما در حال حاضر، به دلیل طلاق یا فوت همسر مجرد می باشند.

 

2.اجاره نامه ارائه شده از سوی متقاضی وام ودیعه مسکن، می بایست به صورت رسمی تنظیم گردیده یا اینکه در سامانه ایران املاک، به ثبت رسیده و دارای کد رهگیری نیز باشد.

3.تاریخ اجاره نامه ارائه شده می بایست، حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

4.توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی.

 

پرسش های شما ؛ پاسخ های ما


1. سایت وام ودیعه مسکن چیست؟

همانطور که در متن اشاره شد ، ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401 در سایت saman.mrud.ir انجام می شود.

2. مبلغ وام ودیعه مسکن برای یزد چقدر است؟

سقف وام ودیعه مسکن  مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 70و 40 میلیون تومان است.

3. برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ، مراجعه حضوری لازم است؟

خیر ، فقط بعد از بررسی اطلاعات شما و صحت سنجی ، باید ظرف یک هفته به بانک مراجعه نمایید.

 

محمد گفت:
سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن چیست؟
    سودا اندیشان ستاره گفت:
    saman.mrud.ir
علی گفت:
مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است
    سودا اندیشان ستاره گفت:
    در تهران 100 میلیون تومان و در مراکز استانها 70 میلیون تومان و در سایر نقاط شهری ، 40 میلیون تومان است.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید