مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

 

 

شرکت تضامنی 

 

شرکتی است که تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود و اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد ، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض هستند.

ماده 118 قانون تجارت : « شرکت تضامنی وقتی تشکیل می‌شود که تمام سرمایه نقدی تأدیه وسهم الشر که غیر نقدی نیز تقویم (قیمت گذاری) و تسلیم شده باشد. »

 در حقوق ایران شرکت تضامنی دارای شخصیت حقوقی مستقل است و دارایی آن از دارایی شرکا جداست و ممکن است ورشکسته اعلام گردد زیرا تاجر تلقی می‌شود. در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکاران نسبت به دارایی شرکت بر طلبکاران خود شرکا ارجحیت دارند. شخصیت حقوقی شرکت تا آنجا از شخصیت شرکا جداست که ورشکستگی شرکت با ورشکستگی شرکا و بلعکس پیوستگی نداشته باشد. نتیجه این استقلال شخصیت این است که تابعیت شرکت از تابعیت شرکا جداست هرچند که کنترل شرکا بر این نوع شرکت از شرکت‌های دیگر بیشتر است. به همین دلیل حتی ممکن است بیشتر یا تمام شرکای یک شرکت تضامنی، خارجی باشند و با این حال شرکت ایرانی تلقی شود. مثل موردی که چند خارجی مقیم ایران با داشتن حق کار و تجارت یک شرکت تضامنی تشکیل می‌دهند که مطابق مقررات قانون ثبت شرکت‌ها و قانون تجارت ایرانی است.

 


 شرکت تضامنی از جمله شرکتهای شخصی محسوب گرديده و شخصيت شرکا نقش بسيار مهمی در اين نوع شرکت ايفا مینمايد.


 

 

چرا شرکت تضامنی؟؟؟

 

 

دلیل انتخاب این نوع از شرکت‌ ها بیشتر برای جلب اعتماد مشتریان است. زیرا مشتریان می‌دانند در صورت ایجاد مشکل فقط با یک یا چند شخص حقیقی رو به رو هستند و نه با کل شرکت از همین رو می‌ توانند راحت بدهی خود را پاس کنند. از همین رو بیشتر صرافی‌ ها و تجارت‌ هایی از این دست علاقه دارند شرکت خود را به صورت تضامنی به ثبت برسانند.

مطالبه پرداخت ديون شرکت از شرکا به انتخاب طلبکار می باشد طلبکار مي تواند از يک يا چند نفر از شرکا درخواست پرداخت ديون شرکت را بنمايد و شريکي که از او درخواست پرداخت ديون شده نمی تواند به استناد اينکه ميزان قروض شرکت بيش از سهم وی در شرکت مي باشد از پرداخت خودداری نمايد و در صورت پرداخت ديون شرکت توسط احدی از شرکا اين شخص حق دارد به نسبت سهم الشرکه به ساير شرکا مراجعه نمايد و اگر در اساسنامه ترتيب ديگری برای پرداخت ديون مقرر شده باشد در روابط فی ما بين شرکا آن امر مجری خواهد بود.

 

برای ثبت شرکت تضامنی ، مشاورین سودا اندیشان ستاره در کنار شما هستند...

 

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

 

  1. دو نسخه شرکتنامه تکمیل شده

  2. دو نسخه تقاضانامه تکمیل شده

  3. دو نسخه اساسنامه تکمیل شده

  4. تکمیل فرم تعیین نام و فیش واریزی

  5. اصل مجوز فعالیت در موارد نیاز خاص

  6. تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت

  7. اصل گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره ، مدیرعامل

  8. دو نسخه صورتجلسه هیأت مدیره

  9. اصل وکالتنامه وکیل در صورت ثبت توسط وکیل

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید