مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

 

مسئولیت محدود؟؟؟

 

ماده 94 قانون تجارت به بیان میدارد: « شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که ... ..... ..... ....... هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت ، مسئول قروض و تعهدات شرکت است. »

سهمی که هر شریک از سرمایه دارد و به موجب آن در شرکت با مسئولیت محدود شریک است " سهم الشرکه " نامیده می شود. سهم الشرکه باید در ابتدای ورود به شرکت به وسیله تمام شرکاء در شرکتنامه ذکر شود.

سهم الشرکه نمی تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم یا بی اسم و غیره درآید و و برای انتقال آن نیز محدودیت رضایت عددی شرکاء وجود دارد. عده ای از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند باید رضایت داشته باشند.

 

 

 • شرکاء به نسبت قیمتی که در حین تشکیل شرکت برای سهم الشرکه های غیر نقدی معین شده در مقابل                                                                          اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند...

 

 

 

 

 • شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی ؟؟؟

 

 

هر چند شرکت با مسئولیت محدود مانند شرکت سهامی از شرکتهایی است که فقط سرمایه در آن دخالت دارد اما فایده ای که شرکتهای با مسئولیت محدود دارند این است که شرکتهای سهامی غالبا احتیاج به سرمایه های مهم دارند و ناچارند شریک زیاد داشته باشند؛ به این جهت مقررات زیادی درباره آنها وضع شده که رعایت تمام آنها از عهده اشخاصی که می خواهند شرکاء محدودی داشته باشند خارج است.

 

 • هیأت نظار

 

در شرکت با مسئولیت محدود هرگاه عده شرکاء کم باشد ، انتخاب بازرس پیش بینی نشده ولی هرگاه عده شرکاء بیش از 12 نفر باشد ؛ تعیین هیأت نظار ( همان بازرس شرکت سهامی ) ضروری است.

 

 

 

 

 

 • مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

 1. دو نسخه شرکتنامه تکمیل شده
 2. دو نسخه تقاضانامه تشکیل شده
 3. دو نسخه اساسنامه تکمیل شده
 4. تکمیل فرم تعیین نام و همچنین فیش واریزی
 5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در موارد نیاز خاص
 6. تصویر برابر با اصل مدارک هویتی کلیه شرکاء ، مدیران و هیأت نظار
 7. اصل گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره ، مدیرعامل
 8. دو نسخه صورتجلسه هیأت مدیره
 9. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل انجام بگیرد

 

 

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، با سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید...

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید