نکات مهم در خرید خانه نوساز

 

نکات مهم در خرید خانه نوساز

 

 

داشتن یک مسکن جزء حقوق اولیه یک انسان می باشد و بدون شک تمامی اشخاص جامعه برای تشکیل زندگی نیازمند مسکن می باشند. با این حال خرید خانه نوساز برای اشخاص اصولاً در طول زندگی به ندرت اتفاق میافتد. معمولاً اشخاص خرید خانه نوساز را بنا به دلایل مختلفی همچون ، عدم نیاز به تعمیر ، طول عمر بیشتر ، به خانه های قدیمی ترجیح می دهند. لذا دانستن نکات مهم در خرید خانه نوساز ضروری می باشد.

 

 

نکات مهم در خرید خانه نوساز

 

 

1. داشتن سند تک برگی


یکی از  نکات مهم در خرید خانه نوساز ، بررسی داشتن سند تک برگی است. اصولاً جهت ساخت و ساز ، کارفرما یا مالک با اخذ جواز شهرداری و نظام مهندسی اقدام به ساخت و ساز خانه می نمایند. در این بین ممکن است خانه به مرحله اتمام رسیده باشد اما بنا به دلایل مختلف از جمله عدم داشتن پایان کار، عدم رعایت مساحت، عدم رعایت نقشه نظامات نظام مهندسی ، اضافه بنا و... سند تک برگی صادر نشده باشد. لذا حتی الامکان از خرید خانه های نوسازی که برای آن ها سند تک برگی صادر نشده است خودداری شود. معمولاً ممکن است کارفرما یا مالک یا دلالان معاملات املاک با این فرض که سند تک برگ ملک در دست اقدام است و به زودی صادر می شود هیچگونه مشکلی در ملک نمی باشد ، سعی در فریب خریدار دارند.  در این خصوص یکی از نکات مهم خرید در خانه نوساز توجه به مستندات بیّن و موجود جهت خرید می باشد و نمی بایست بر اساس قول ها و تعهدات کلامی اقدام به خرید خانه نوساز نمود.

 

 

خانه نوساز برای اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم در خرید خانه نوساز ، با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

تلگرام

 

 

 

2. توجه به داشتن پایان کار ساختمان


یکی از نکات مهم در خرید خانه نوساز این مورد است که آیا ساختمان به پایان رسیده و دارای پایان کار می باشد یا خیر؟ به عبارتی دیگر ،در خرید مطمئن خانه و آپارتمان ، نداشتن پایان کار ساختمان بزرگترین ریسک جهت خرید خانه نوساز است چون بدون داشتن پایان کار ساختمان ، صدور سند تک برگی و هر گونه نقل و انتقال رسمی میسر نمی باشد. لذا پیش از خرید هرگونه خانه نوساز ، توجه به داشتن پایان کار جزء ضروریات خرید می باشد. در این خصوص لازم به ذکر است که پایان کار شهرداری دو مورد می باشد 1. پایان کار کلی 2. پایان کار واحدی.

معمولاً پس از گرفتن پایان کار کلی ساختمان برای هر واحد به صورت جداگانه پایان کار دریافت می‌شود. اگرچه داشتن پایان کار کلی جهت نقل و انتقال ساختمان و همچنین در خرید خانه نوساز کفایت می کند ، اما داشتن پایان کار واحدی ، خریدار را از مراجعه به شهرداری در آینده بی نیاز می‌کند. لذا یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه نوساز توجه به داشتن پایان کار کلی و پایان کار واحدی می باشد.

 

 

نکته بدانید و آگاه باشید: ثبت نام وام ودیعه مسکن 1401

اینستاگرام

 

 

 

 

3. توجه به تعداد واحدهای ساختمان


یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه نوساز ، توجه خریدار به تعداد واحدهای موجود در یک ساختمان است. هر چقدر تعداد واحدهای ساختمان بیشتر باشد اصولاً قیمت ملک ارزان تر و دردسر های ساختمانی بیشتر می باشد. لذا پیشنهاد می شود حتی الامکان از خرید خانه های نوساز با تعداد واحدهای زیاد خودداری شود و اگر چنان چه توانایی خرید خانه های با تعداد واحد کمتر توسط خریدار وجود داشته باشد به این مورد توجه ویژه شود. لذا یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه نوساز توجه به تعداد واحدهای ساختمان است.

 

 

4. توجه به داشتن پارکینگ غیر مزاحم و انباری


نکته مهم دیگر در خرید خانه نوساز توجه به داشتن پارکینگ غیر مزاحم می باشد. اصولاً برای اطمینان از این مورد باید به سند تک برگی مراجعه نمود. معمولاً در صفحه دوم اسناد تک برگی پارکینگ و انباری خانه درج می شود ، به طوری که خریدار با دیدن سند تک برگ می تواند اطمینان حاصل کند که آیا آپارتمان پسندیده شده دارای پارکینگ میباشد یا خیر. در صورت عدم صدور سند تک برگی و تمایل خریدار به خرید خانه با مراجعه به پایان کار ساختمان می توان از داشتن پارکینگ اطمینان حاصل نمود. لذا یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه نوساز توجه به داشتن پارکینگ خانه پسندیده شده است.

 

 

خانه نوساز

 

 

 

5. توجه به محتویات داخل ساختمان


یکی از نکات مهم در خرید خانه نوساز توجه به محتویات داخل ساختمان است. با مراجعه به ساختمان اطمینان حاصل کنید که خانه دارای پکیج و آبگرمکن و کابینت و رادیاتور است ؛ چرا که همین موارد در قیمت ساختمان بسیار اثر گذار است. پس پنجمین نکته در خرید خانه نوساز توجه به محتویات داخل ساختمان است.

 

 

6.داشتن آسانسور


ششمین نکته در خرید خانه نوساز توجه به داشتن آسانسور می باشد. اگرچه با بخشنامه های جدید شهرداری صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز منوط به پیش بینی آسانسور در ملک می باشد با این وجود توجه به این مورد نیز باید توسط خریدار مورد توجه قرار گیرد. نتیجه برای خرید خانه نوساز توجه به داشتن آسانسور نیز حائز اهمیت می باشد.

 

 

نکتهنکتهسایت وام ودیعه مسکن 1401

 

 

 

۷.در رهن نبودن یا مقروض نبودن واحد نوساز


نکته مهم دیگر در خرید خانه نوساز توجه ویژه و مهم به در رهن بودن یا مقروض بودن واحد نوساز می باشد. اصولاً پیمانکاران و ساختمانی جهت ساخت و ساز به طرق مختلف از بانک ها و موسسات مالی اقدام به دریافت وام می نمایند. بدیهی است که بانک ها و موسسات بدون در نظر گرفتن سند رسمی یا ضامن معتبر اقدام به پرداخت وام نمی نمایند. لذا توجه و بررسی این نکته که ملک ساختمانی فاقد هرگونه بدهی باشد نیز برای خریدار ضروری است. اصولاً با صدور سند تک برگ هرگونه بدهی در متن و سند قید می شود اما با این حال با اخذ استعلام توسط دفاتر اسناد رسمی این مورد با قطعیت کامل برای خریدار روشن می گردد. لذا نکته پایانی و بسیار مهم در خرید خانه نوساز توجه به در رهن نبودن و مقروض نبودن خانه پسندیده شده است.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید