ممنوع الخروجی مهریه

ممنوع الخروجی مهریه

 

 

ممنوع الخروجی


 

ممنوع الخروجی فرآیندی است که طی آن ، شخصی که دارای حقوقی می باشد ، فرد دیگری که آن حقوق را نادیده گرفته است را ممنوع الخروج می نماید. با شروع پروسه ممنوع الخروجی ، شخص تا زمانی که به دستور قضایی ممنوع الخروج می باشد ، قادر به خروج از کشور نخواهد بود و باید رفع ممنوع الخروجی خود را به طور کامل رفع کند یا برای خروج از کشور ، دستور موقت بگیرد.

یکی از متداول ترین ممنوع الخروجی های این روزها در دادگاه های کشور ، ممنوع الخروجی مهریه است. زنانی که مهریه خود را از دادگاه درخواست می کنند ، می توانند برای تحت فشار قرار دادن همسرانشان دستور ممنوع الخروجی را تا تعیین تکلیف مهریه از دادگاه بگیرند تا مرد نتواند از کشور خارج شود. مهریه مالی است که جز در برخی موارد استثنایی ، راه گریزی از آن نمی باشد و مرد ملزم به پرداخت مهریه می باشد و تقریباً درخواست صدور ممنوع الخروجی مهریه همیشه اجابت می گردد. در این مقاله درباره مدت زمان ممنوع الخروجی مهریه و همچنین رفع ممنوع الخروجی مهریه ، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

 

وکلا و مشاورین اطلاعات بیشتر درباره ممنوع الخروجی مهریه : سودا اندیشان ستاره

 

 

 

استعلام ممنوع الخروجی استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

 

علت های ممنوع الخروجی


 

همانطور که اشاره شد ، برای هر فردی به خاطر شرایط خودش ، دلیل ممنوع الخروجی خاصی وجود دارد و به همین دلیل مرجع صدور درخواست ممنوع الخروجی متفاوت خواهد بود. در ادامه به علت های ممنوع الخروجی و مراجع صدور درخواست ممنوع الخروجی می پردازیم.

  1. پرونده های کیفری : شخصی به خاطر در جریان بودن پرونده کیفری و صدور قرارهای تامین ، ممنوع الخروج می شود تا حکم اصلی صادر شود. حتی بعد از صدور حکم نیز تا اجرای آن شخص ممکن است بنا به صلاحدید دادگاه ، ممنوع الخروج باشد.
  2. پرونده های حقوقی : نمونه بارز ممنوع الخروجی در پرونده های حقوقی ، بدهکار بودن افراد می باشد. در این موارد علاوه بر انسداد احتمالی حساب ، ممنوع الخروجی هم محتمل است. یکی از پرونده های حقوقی که این روزها بسیار باعث ممنوع الخروجی اشخاص می باشد ، عدم پرداخت مهریه و درخواست زوجه برای ممنوع الخروجی شخص می باشد.
  3. اجازه شوهر : همانگونه که زن برای خروج از کشور نیازمند اجازه شوهر خویش می باشد ؛ این احتمال وجود دارد که شوهر با لغو اجازه خویش باعث ممنوع الخروجی همسر خود بشود. البته این مسئله باید بازنگری شود ، چرا که در سال های اخیر دردسرهای عجیب و زیادی برای بانوان سرزمین ایران ایجاد شده است. گاهی یک ورزشکار پر افتخار و گاهی یک هنرمند نامی ، به خاطر اختلافات کوچک با شوهر ، توسط وی ممنوع الخروج شده است و نتوانسته است که در عرصه بین المللی حاضر شود.
  4. مالیات : حتما این مسئله را خیلی شنیده اید ، که فلان فوتبالیست به خاطر بدهی مالیاتی ممنوع الخروج شد. یا فلان مربی یا بازیگر به خاطر نپرداختن مالیات ، ممنوع الخروج شد. بحث بدهی مالیاتی از جمله موارد مهم است ، چرا که یکی از منابع درآمدی دولت محسوب می شود و قابل اغماض نیست. البته افراد با هر میزان بدهی مالیاتی ممنوع الخروج نمی شوند و باید بدهی به اندازه ای زیاد باشد که اداره مالیات درخواست ممنوع الخروجی شخص را بدهد.در سال 1400 یک نوع مالیات جدید به خریدران و فروشندگان خودرو اضافه گردید که مطابق ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر نقل و انتقال خودرو می باشد و افراد برای فروش خودرو هنگام انتقال پلاک می بایست به سامانه مالیات مراجعه نموده و مالیات مشخص شده بر نوع خودرو خود را پرداخت نمایند و این موضوع بیشتر بر عهده ی فروشنده خواهد بود. یکی از راه های دیگر در زمینه ممنوع الخروج شدن توسط اداره مالیات ، عدم پرداخت آن می باشد که اداره مالیات میتواند بر اساس آن شخص را از هر گونه سفر خارجه منع کند.
  5. اجرائیات ثبت : گاهی پیش می آید که یک نفر به دلیل داشتن چک از شخصی دیگر در دایره اجرائیات ثبت شکایت می کند و او را ممنوع الخروج می کند. عمده شکایاتی که باعث ممنوع الخروجی شخص می شود مربوط به دعاوی مهریه و چک می باشد. برای ممنوع الخروجی شخصی که چک صادر کرده است یا مردی که از پرداخت مهریه خودداری کرده است ، به اداره اجرائیات ثبت مراجعه می شود و اگر شخص مالی داشته باشد ، آن را به عنوان محکوم به توقیف می کنند و همچنین می توانند ممنوع الخروجی شخص را بگیرند.

 

 

 

 

اینستاگرام

 

 

 

 

 

مهریه

 

 

رفع ممنوع الخروجی مهریه از اداره ثبت


 

اخذ مهریه از دو طریق ممکن می باشد. یکی از طریق اجرائیات اداره ثبت و یکی از طریق رسیدگی قضایی. البته باید توجه داشت که در حال حاضر ابتدا باید به اجرائیات ثبت مراجعه شود و در صورت نبود مالی از شوهر برای توقیف ، با برگه ای که اداره ثبت می دهد مبنی بر نبودن مال ، زن می تواند به دادگاه مراجعه کند و مطالبات خود را از مرجع قضایی پیگیری کند.

در مرحله اجرائیات ثبت ، زن می تواند ممنوع الخروجی شوهر به دلیل عدم پرداخت مهریه را درخواست کند و این امر نیز معمولاً از طرف اداره ثبت اجابت می شود. مرد تا زمانی که در اجرائیات ثبت پرونده دارد و نسبت به پرداخت مهریه تعیین تکلیفی نکرده است ، ممنوع الخروج می باشد. رفع ممنوع الخروجی بابت مهریه فقط از طریق پرداخت مهریه نیست و شخص می تواند با تقسیط مهریه و یا اثبات اعسار ، رفع ممنوع الخروجی مهریه را درخواست کند.دا

 

 

 

نکته چگونه بفهمیم ممنوع الخروج هستیم؟

 

 

 

مدت زمان ممنوع الخروجی مهریه


 

ممنوع الخروجی افراد از طریق دستور مرجع قضایی اعمال می شود و مدت زمان آن 6 ماه می باشد. مدت زمان ممنوع الخروجی مرد برای عدم پرداخت مهریه نیز معمولاً شش ماه از تاریخ صدور دستور می باشد که البته این مدت قابل تمدید می باشد. مرد تا زمانی که مهریه را پرداخت ننماید و یا تعیین تکلیفی ننموده باشد ، ممنوع الخروجی وی قابل تمدید است.

پس اگر فردی که به دلیل عدم پرداخت مهریه ممنوع الخروج شده است ، بخواهد ممنوع الخروجی را رفع نماید ؛ باید مهریه را پرداخت نماید و یا تمهیداتی برای پرداخت مهریه بدهد. مثلاً پرداخت اقساطی مهریه و یا دادن ضامن ، می تواند یکی از مواردی باشد که اسباب پرداخت محسوب گردد و رفع ممنوع الخروجی میسر گردد.

 

 

 

استعلام گذرنامه استعلام گذرنامه با کد ملی

 

 

 

استعلام ممنوع الخروجی مهریه


 

استعلام ممنوع الخروجی افراد راه های مختلفی دارد و هر دلیل ممنوع الخروجی ، راه و روش استعلام مختص خود را دارد. مثلاً برای استعلام ممنوع الخروجی فردی که بدهی مالیاتی دارد باید به   سایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کرد. همچنین برای استعلام ممنوع الخروجی محکومیت های مالی ، باید به سایت قوه قضائیه به نشانی eadl.ir مراجعه کرد.

البته در سایت های پیش گفته ، علت دقیق ممنوع الخروجی را نشان نمی دهند و فقط اعلام می کنند که شخص ممنوع الخروج هست یا خیر. برای دانستن دقیق علت ممنوع الخروجی و مرجع صادرکننده دستور ، باید به دادستانی کل کشور مراجعه کرد.

 

 

 

 

تلگرام

 

 

 

اپلیکیشن پلیس من


 

علاوه بر راه های پیش گفته ، برنامک پلیس من نیز یکی از راه های استعلام ممنوع الخروجی می باشد که هم نسخه اندروید و هم نسخه آی او اس را پشتیبانی می کند. ابتدا اپلیکیشن پلیس من را دانلود می کنیم و سپس شماره همراه متعلق به کد ملی متقاضی را وارد می نماییم. برنامک ، یک رمز برای شماره موبایل اعلامی ، ارسال می کند و ما در محل مورد نظر جای گذاری می کنیم. وقتی وارد صفحه اصلی شدیم ، در بخش گذرنامه ، استعلام ممنوع الخروجی را می زنیم که البته 5200 تومان هزینه خواهد داشت. استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی در این اپلیکیشن ، از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

 

پرسش و پاسخ پرسش های شما ؛ پاسخ های ما


 

پرسشبهترین راه برای استعلام ممنوع الخروجی مهریه کدام است؟

اپلیکیشن پلیس من معتبرترین راه برای استعلام ممنوع الخروجی می باشد.

پرسشمدت زمان ممنوع الخروجی مهریه چقدر است و آیا تمدید می شود؟

6 ماه می باشد و تا زمان عدم پرداخت مهریه قابل تمدید است.

پرسشچگونه ممنوع الخروجی مهریه رفع می شود؟

برای رفع ممنوع الخروجی ، یا باید مهریه پرداخت گردد و یا تمهیدات پرداخت مثل دادن ضامن ، انجام شود.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید