درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

درخواست گواهی عدم سوءپیشینه اینترنتی

 

نحوه ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه روش حضوری


برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه لزوماً شخصی که خواهان دریافت گواهی عدم سوء سابقه خود می باشد باید با در دست داشتن مدارک ذیل به پلیس + ۱۰ یا دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه نموده و تقاضای خود را ثبت کند.

مدارکی که برای صدور این گواهی الزامی می باشد در این دفاتر عبارت‌اند از:

 • ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی شخص درخواست‌کننده.
 • ارائه عکس بیومتریک با مشخصات معین شخص درخواست‌کننده.
 • ارائه معرفی نامه از محل کار شخص متقاضی و یا تکمیل فرم درخواست.
 •  کدپستی ده رقمی و آدرس کامل پستی

از طریق دستگاه کارتخوان موجود در دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توان هزینه‌های گواهی عدم سوء پیشینه را پرداخت کرد. هزینه‌های لازم برای دریافت این گواهی از سمت درخواست‌کننده باید بر طبق تعرفه پرداخت شود.

در انتها بعد از تکمیل فرم صدور این گواهی و ارائه دادن مدارک لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوطه برای صدور گواهی متقاضیان باید مدتی منتظر دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بمانند تا پست برایشان ارسال کند.

 

 

تلگرام

 

 

برای اطلاعات بیشتر درباره درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی با مشاورین حقوقی سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

برای دریافت گواهی سوء پیشینه اینترنتی باید بدانید که این کار از طریق سامانه ی ثنا انجام میشود و برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیاز به مراجعه ی حضوری نیست. فقط باید برای این کار فرد قبل از اقدام از طریق سامانه ی عدلیران یا همان سامانه ی ثنا اقدام به ثبت نام ثنا نماید. و بعد مطابق مراحلی که خواهیم گفت میتواند اقدام به ثبت گواهی و دریافت آن در مدت زمان مذکور خواهد شد.بعد از ثبت نام در سامانه ی ثنا برای دریافت گواهی سوء پیشینه ی اینترنتی مراحل زیر باید طی شود:

مرحله ی اول این است که فرد متقاضی باید وارد سامانه عدلیران adliran.ir شود.

مرحله ی دوم بعد از ورود به سایت عدلیران در قسمت سامانه ی گواهی عدم سو پیشنه کلیک نماید

.

مرحله ی سوم بعد از ورود به بخش سامانه ی گواهی عدم سو پیشینه باید اطلاعات ثنا را وارد نمایید که کد ملی و رمز ثنا میباشد.اگر رمز خود را فراموش کرده بودید مقاله ی فراموشی رمز ثنا را مطالعه نمایید.

مرحله ی چهارم بعد از وارد کردن اطلاعات کاربری رمز موقت به شماره همراه شما ارسال میگردد. (همان شماره همراهی که در زمان ثبت نام در سامانه ی ثنا آن را وارد کرده اید.)

مرحله ی پنجم  بعد از وارد کردن رمز موقت 6 رقمی وارد صفحه ی کاربری خود می شوید که در قسمت سمت چپ صفحه سیستم شما نام و نام خانودگیتان موید این امر خواهد بود.در این قسمت شما باید روی گزینه ی ثبت درخواست گواهی سو پیشینه کلیک نمایید و وارد قسمت درخواست شوید.

مرحله ی ششم بعد از ورود به قسمت درخواست شما باید انتخاب نمایید که به درخواست شخصی است یا اداره یا سازمان و بعد از انتخاب گزینه ی مورد نظر در قسمت انتهایی صفحه روی گزینه ی ثبت موقت درخواست کلیک نمایید.بعد از زدن گزینه ی ثبت درخواست وارد قسمت محاسبه ی هزینه میشوید و با زدن روی گزینه ی محاسبه ی هزینه، هزینه ی درخواست گواهی عدم سوء پیشینه مطابق با مبلغ درج شده در آن است که 200000 دویست هزار ریال یا 20000 هزار تومان است.

                                                                             

مرحله ی هفتم بعد از زدن گزینه ی محاسبه ی هزینه گزینه ی پرداخت هزینه برای شما نمایش داده خواهد شد.روی گزینه ی پرداخت هزینه کلیک نمایید و با پرداخت هزینه ی مورد نظر از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی و موفقیت آمیز بودن آن درخواست گواهی عدم سوء پیشینه ی شما ثبت میشود و یک کد به شماره همراه شما ارسال خواهد شد و فرم آ« بعد از کمی صبر کردن برای شما قابل چاپ است که حاوی کد رهگیری و زمان درخواست میباشد. و همین کد رهگیری برای زمانی لازم است که گواهی مورد نظر در مدت زمان آن به شما ارسال نگردد.مدت زمان ارسال گواهعی ثبت شده حداقل 48 الی 72 ساعت خواهد بود که شما با داشتن کد رهگیری میتوانید با ورود به سایت ثنا درخواست خود را استعلام نمایید.

 

پاسخ یا ارسال درخواست گواهی عدم سو پیشینه از طریق ابلاغ در قسمت ابلاغیه ها برای شما قابل مشاهده میباشد. و زمانی که درخواست شما با موفقیت ثبت گردید از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی میشود و بعد از دریافت پیامک برای مشاهده ی ابلاغیه میتوانید وارد قسمت ابلاغ د رسامانه ی ثنا شده و در قسمت مربوطه پرینت آن را دریافت نمایید.

شاید بسیاری از افراد اطلاعی از وجود سامانه استعلام گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی نداشته باشند. به‌همین دلیل برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به یکی از مراکز خدمات الکترونیکی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کنند و روند استعلام گواهی عدم سوء پیشینه خود را به‌صورت حضوری انجام می‌دهند. اما ساده ترین روش برای گواهی دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ، پیگیری سوء پیشینه با کد ملی از این امکان در سامانه ثنا استعلام سوء پیشینه کیفری که از سمت قوه قضاییه اداره می‌شود ، می‌باشد. شما می‌توانید تنها با چند کلیک در سامانه استعلام سوء پیشینه درخواست دریافت گواهی عدم سوء پیشینه را ثبت کنید. پس‌از پرداخت هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه منتظر ابلاغ گواهی خود باشید.

 

 

بسیاری از افراد نگران از این‌موضوع هستند که صرف شکایتی در دادگاه یا دادسرا در پیشینه آن‌ها مطلبی درج گردد. اما در واقع بدین صورت نیست که هر شکایت و هر موضوعی در پیشینه کیفری افراد درج گردد.

 

نکات مهم درباره گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت


 

بهترین زمان اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت چه زمانی است؟

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از زمانی که درخواست خود را برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت می‌کنید تا زمانی که گواهی عدم سوء پیشینه از طریق پست به آدرس شما ارسال می‌شود حداقل ۵ روز کاری زمان می‌برد. البته در برخی موارد ممکن است فرایند صدور و ارسال گواهی عدم سوء پیشینه تا چندین هفته هم به طول بیانجامد لذا برای تاسیس شرکت عجله دارید لازم است که درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را نیز به تاخیر نیندازید.

 از طرف دیگر تاریخ اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه 1 ماه است یعنی اگر برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه زود اقدام کنید ممکن است قبل از آماده شدن سایر مدارک ثبت شرکت و تأیید اداره‌ی ثبت شرکت‌ها تاریخ گواهی عدم سوء پیشینه شما منقضی شود. به‌همین دلیل بهتر است درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی را در زمان مناسب خود انجام دهید. بهترین زمان برای درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی هم زمان با ثبت درخواست اینترنتی ثبت شرکت در سایت اداره ثبت شرکت‌ها (یا یکی 2 روز زودتر) ‌است.

 

instagram

 

 

چه کسانی لازم است برای تأسیس شرکت جدید (ثبت شرکت) گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنند؟


یکی از مدارک ضروری برای ثبت شرکت گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه لازم است. کلیه اعضای هیات مدیره شرکت و بازرسان و مدیران شرکت اقدام به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه نمایند. اما اگر کسی صرفاً سهام‌ دار باشد اما هیچ نقشی در شرکت و هیئت مدیره نداشته باشد نیازی نیست که گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کند.

 

 

بدانید  بدانید و آگاه باشید : استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

روش‌های دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان خارج از کشور


وزارت امور خارجه 2 راهکار برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان مقیم خارج از کشور ارائه کرده است که این راهکارها به شرح ذیل می‌باشند:

الف) به‌صورت الکترونیکی با مراجعه به سامانه مدیریت یکپارچگی خدمات کنسولی (میخک)

در این روش متقاضی دریافت گواهی عدم سوء پیشینه لازم است ابتدا در سامانه میخک ثبت‌نام کند. بعد از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک خود، با در دست داشتن اصل مدارک و کد رهگیری که سامانه در اختیار متقاضی قرار می‌دهد به همان نمایندگی که در هنگام ثبت‌نام انتخاب کرده‌است مراجعه کند.

در نمایندگی مذکور ابتدا انگشت نگاری از متقاضی انجام می‌شود. بعد از دریافت تعرفه کنسولی مامور موردنظر مدارک را از طریق همین سامانه برای پیگیری توسط پلیس بین‌الملل ناجا ارسال می‌کند.

ب) مراجعه حضوری به مراجع ذی‌صلاح در داخل کشور

این راهکار برای متقاضیانی که در ایران حضور دارند کاربردی است در این روش شخص متقاضی باید با در دست داشتن مدارکی از قبیل شناسنامه، کارت ملی و عکس خود به یکی از مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کند.

بعد از انجام انگشت نگاری و دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به زبان فارسی با مراجعه به دارالترجمه‌های رسمی نسبت به ترجمه این گواهی به زبان مورد نظر خود اقدام کند. بعد از طی کردن تمام این مراحل لازم است به وزارت امور خارجه، اداره فنی قوه قضائیه و سفارت کشوری که می‌خواهد این گواهی را در آن مورد استفاده قرار دهد برای تصدیق گواهی عدم سوء پیشینه مراجعه کند.

 

 

گواهی عدم سوءپیشینه

 

 

مدارک لازم برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان مقیم خارج


ایرانیانی که در حوزه اسلو، پاریس، فرانکفورت، دوبلین ، لندن، هلسینکی، کپنهاگ، رم، وین، مسکو، تفلیس، کی یف، باکو، دوشنبه، ولینگتون، کانبرا، پکن، شانگهای، گوانجو، کوالالامپور، آنکارا، استانبول، مسقط، دوحه ، دهلی‌نو، حیدرآباد، مومبای ویگور قندهار و آستانه مقیم هستند، برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بعد از آنکه مراحل ثبت‌نام در سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی را انجام دادند لازم است به نمایندگی ایران در حوزه محل اقامتشان با در دست داشتن مدارک زیر مراجعه‌کنند.

 • اصل شناسنامه جدید، ایرانی و 2 سری فتوکپی از آن‌ها.
 • اصل گذرنامه ایرانی و 2 سری فتوکپی از صفحات 1 تا 8 صفحه آخرین مهر خروج از کشور.
 • دو برگ اثر انگشت برروی کارت‌های مخصوص انگشت‌نگاری.
 • 8 قطعه عکس سه‌درچهار برای بانوان رعایت حجاب اسلامی الزامی است.
 • درخواست کتبی مبنی‌بر دریافت گواهی سوء پیشینه با ذکر علت.
 • ارائه رسید پرداخت هزینه.
 • فتوکپی کارت ملی.

 

زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان مقیم خارج از کشور


زمان لازم برای صدور این گواهی از زمان تحویل مدارک به اداره سجلات بین 45 روز تا 1 ماه طول خواهد کشید. البته این زمان با وجود سامانه میخک به کمتر تقلیل یافته و هموطنان می توانند درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی را زودتر دریافت نمایند.

 

مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت ایرانیان مقیم خارج از کشور حداکثر ۶ ماه است. بعد از این مدت ، شخص متقاضی باید مجدداً درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی بدهد یا مراجعه حضوری داشته باشد ؛ زیرا گواهی عدم سوء پیشینه قبلی از اعتبار افتاده است.

 

 

پرسشهای شما ؛ پاسخ های ما


 

 درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی از کدام سایت انجام می شود؟

از سایت  adliran.ir و در بالا به ترتیب مراحل آن برای شما تبیین گردید.

 گواهی عدم سوء پیشینه برای چه مدت اعتبار دارد؟

گواهی عدم سوء پیشینه از تاریخ صدور ، 6 ماه اعتبار دارد.

 آیا برای گواهی عدم سوء پیشینه مراجعه حضوری لازم است؟

با توجه به ایجاد سامانه عدلیران ، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست.اما با وجود این که میتوان غیر حضوری درخواست نمود افراد اقدام به مراجعه ی حضوری هم میکنند.

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید