استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

 

سامانه استعلام ممنوع الخروجی آنلاین


 

استعلام ممنوع الخروجی به صورت آنلاین امکان پذیر شد. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه‌ای برای استعلام آنلاین ممنوع الخروجی مسافران راه‌اندازی کرده است. افراد برای استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی خود در سایت exitban.ssaa.ir می‌توانند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند. البته سایت های دیگری هم برای استعلام ممنوع الخروجی طراحی شده است ، اما سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، یکی از دقیق ترین راههای استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی می باشد.

 

تا پیش از این مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند. با راه‌اندازی این سامانه از این پس می‌توانند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی خود را با کد ملی  چک کنند.

ممنوعیت خروج از کشور دلایل مختلفی مانند بدهی مالیاتی (حداقل 500 میلیون تومان)، عدم اجازه ولی یا قیم، منع امنیتی برای کشور، منافات با مصالح نظام و همچنین دستور مقام قضایی دارد و افرادی که شامل آن می‎شوند اجازه نخواهند داشت از هیچکدام از مرزهای کشور به خارج سفر کنند.

 

جهت دریافت مشاوره تلفنی حقوقی کلیک کنید

 

مشاورین برای مشاوره جهت استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی با  سودا اندیشان ستاره  در ارتباط باشید.

 

 

سودا اندیشان ستاره

 

 

 

استعلام ممنوع ‌الخروجی با کد ملی و مراحل رفع آن


 

ممنوع ‌الخروجی به معنی اینکه هر شخصی حقیقی و حقوقی بدلیل مشکلات قانونی اعم از بدهکاری مالیاتی، سوء سابقه شخص در خارج از کشور ، همچنین ،سوء سابقه کیفری که منجر به رای دادگاهای ایران علیه شخص در ایران شده باشد ،  شخص مجرم محکوم به دادن خسارت به دولت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر شده باشد. در چنین مواقعی خیلی از افراد دانسته و ندانسته در پشت گیتهای فرودگاهی کشور ایران از طریق پلیس دیپلماتیک متوجه ممنوع الخروجی خود می شوند. اگر کلی هزینه برای سفرشان انجام داده باشند همگی به یکباره سوخت می شود.

 

اینستاگرام

 

در گذشته تنها راه حل جلوگیری از این خسارت مادی و معنوی که ذهن هر شخصی را درگیر می نمود، رفتن به خیابان گیشا و اداره گذرنامه جهت استعلام ممنوع الخروجی بود. این امر برای خیلی ها که دسترسی راحتی به اداره گذرنامه نداشتند و یا اینکه در شهرستان زندگی می کردند خیلی سخت و دشوار بود. به مرور زمان شماره تلفن هایی از طریق پلیس و اداره گذرنامه برای استعلام ممنوع ‌الخروجی با کد ملی راه اندازی شد و  در کامل ترین قدم دولت الکترونیک ، خوشبختانه شما میتوانید از طریق اینترنت به راحتی استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی بگیرید. برای استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی تنها نیاز به گوشی هوشمند و اینترنت دارید تا در کمترین زمان استعلام ممنوع الخروجی بگیرید. در ادامه به چند سایت و اپلیکیشن برای استعلام ممنوع الخروجی ، اشاره نموده ایم تا به راحتی و در عرض چند دقیقه بدانید که ممنوع الخروج هستید یا نه.

 

 

بدانید مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

 

 

 

سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی با کد ملی ( سرویس استعلام ممنوع الخروجی)


اخیرا با توجه به مشکلاتی که برای هموطنان برای خروج از کشور بوجود آمده است، اداره گذرنامه جهت اطلاع از ممنوع الخروجی افراد حقیقی و حقوقی به کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه آنلاینی را افتتاح نموده اند که شما میتوانید به راحتی و با استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی خیالتان قبل از سفر به خارج از کشور راحت شود.آدرس سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir می باشد.

سایت دیگری که با آن می شود استعلام ممنوع الخروجی را دریافت کرد ، مربوط به سامانه امور مالیاتی می باشد. استعلام ممنوع الخروجی در مواردی که احتمال می دهیم از طرف سازمان امور مالیاتی مشکل خروج داریم ، از این سایت امکان پذیر است. نشانی سایت سازمان امور مالیاتی جهت استعلام ممنوع الخروجی my.tax.gov.ir می باشد.

 

 

سایت استعلام ممنوع الخروجی

 

 

اپلیکیشن پلیس من


علاوه بر راه های پیش گفته ، اپلیکیشن پلیس من نیز یکی از راه های استعلام ممنوع الخروجی می باشد. ابتدا اپلیکیشن پلیس من را دانلود می کنیم و سپس شماره همراه ثبت شده به کد ملی متقاضی را وارد می نماییم. اپلیکیشن یک رمز برای شماره موبایل اعلامی ، ارسال می کند و ما در محل مورد نظر جای گذاری می کنیم. وقتی وارد صفحه اصلی شدیم ، در بخش گذرنامه ، استعلام ممنوع الخروجی را می زنیم که البته 5200 تومان هزینه خواهد داشت. استعلام ممنوع الخروجی در این اپلیکیشن ، از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

 

بدانید  استعلام گذرنامه با کد ملی

 

 

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی  شامل چه مواردی است؟


 • استعلام ممنوع الخروجی کیفری

 • استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی

 • استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه

 • استعلام ممنوع الخروجی دارایی

 

 

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

مراحل رفع ممنوع الخروجی به چه شکلی است؟


برای رفع ممنوع الخروجی ، باید بدانیم که چه مرجعی و به چه دلیلی ، حکم ممنوع الخروجی را صادر کرده است. رفع ممنوع الخروجی به حکم دادگاه حقوقی یا کیفری با رفع ممنوع الخروجی اداره مالیات و دیگر روش ها تفاوت دارد. برای رفع ممنوع الخروجی صادره از دادگاه ، باید درخواست خود را به دادگاه بدهیم اما در برخی موارد رفع ممنوع الخروجی ، نیازی به مراجعه به دادگاه نیست. قانون خیلی واضح توضیح داده است که اگر متهم بدلیل بدهی مالیاتی ممنوع الخروج بود باید بدهی خود را بپردازد. شخص با در دست داشتن مدارک به شعبه صادر کننده رای رفته و نسبت به فسخ قرار ممنوع الخروجی توسط مرجع صادر کننده یا نقض ممنوع الخروجی توسط مرجع تجدید نظر کننده اقدام نماید.

بدهکاران ارزی که تعهدات ارزی دارند باید ماده 17 قانون گذرنامه را به دقت بخوانند. چرا که دولت و قوه قضاییه می توانند طبق بدهی ارزی قرار ممنوع الخروجی شخص را صادر کنند.

 

 

نکته سایت استعلام محکومیت مالی

 

 

 

افراد ممنوع الخروج  به چه اشخاصی گفته می شود؟


 • افرادی که بدهی قطعی مالیاتی دارند و یک مرجع ذیصلاح حکم بدهی آنها را محرز دانسته و منجر به صدور رای دادگاه در خصوص آنها شده باشد.

 • افراد بی بند و باری که در کشورهای خارجی در سنوات گذشته مشکلات اخلاقی و گدایی و یا دزدی و کلاشی و کلاهبرداری فیزیکی و یا اینترنتی انجام داده باشند و توسط پلیس کشور ثالث به پلیس بین اللمل و اینتر پل گزارش شده باشند.

 • افرادی که مقامات کشور سفر آنها را به دلایل امنیتی به صلاح کشور نمی دانند.

 • خانم های متاهل اجازه همسر و دختران مجرد اجازه پدرشان را نیاز دارند و اگر اجازه صادر نشود ، ممنوع الخروج می باشند.

 

 

 

نکته روش ثبت نام لاتاری 2024

 

 

 

زمان و مدت ممنوع الخروجی هر شخص چقدر است؟


 

طبق ماده 133 آیین دادرسی کیفری دادگاه می تواند ۶ ماه شخص را ممنوع الخروج نماید و در هر دوره نیز رای را برای یک دوره 6 ماهه دیگر تمدید کند. البته ممکن است دوره ممنوع الخروجی کوتاه تر باشد اما برای دوره ممنوع الخروجی سقف 6 ماهه تعیین شده است. بعد از این مدت ، شخص دیگر ممنوع الخروج نیست ؛ مگر اینکه مجدداً دستور ممنوع الخروجی داشته باشد و یا ممنوع الخروجی قبلی تمدید گردد.

 

 

مراحل رفع ممنوع الخروجی


 

بعد از استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی ، فرد ممنوع الخروج 20 روز فرصت اعتراض به رای دادگاه و اثبات بی گناهی و برائت خود دارد و اگر بی گناهی اثبات شد، دادگاه می بایست بلافاصله  به سازمان مرتبط اطلاع دهد تا حکم لغو شود.

 

 

 

علت های ممنوع الخروجی


 

همانطور که اشاره شد ، برای هر فردی به خاطر شرایط خودش ، دلیل ممنوع الخروجی خاصی وجود دارد و به همین دلیل مرجع صدور درخواست ممنوع الخروجی متفاوت خواهد بود. در ادامه به علت های ممنوع الخروجی و مراجع صدور درخواست ممنوع الخروجی می پردازیم.

 1. پرونده های کیفری : شخصی به خاطر در جریان بودن پرونده کیفری و صدور قرارهای تامین ، ممنوع الخروج می شود تا حکم اصلی صادر شود. حتی بعد از صدور حکم نیز تا اجرای آن شخص ممکن است بنا به صلاحدید دادگاه ، ممنوع الخروج باشد.
 2. پرونده های حقوقی : نمونه بارز ممنوع الخروجی در پرونده های حقوقی ، بدهکار بودن افراد می باشد. در این موارد علاوه بر انسداد احتمالی حساب ، ممنوع الخروجی هم محتمل است. یکی از پرونده های حقوقی که این روزها بسیار باعث ممنوع الخروجی اشخاص می باشد ، عدم پرداخت مهریه و درخواست زوجه برای ممنوع الخروجی شخص می باشد.

 

 

نکتهنکتهچگونه بفهمیم ممنوع الخروج هستیم؟

 

 

 1. اجازه شوهر : همانگونه که زن برای خروج از کشور نیازمند اجازه شوهر خویش می باشد ؛ این احتمال وجود دارد که شوهر با لغو اجازه خویش باعث ممنوع الخروجی همسر خود بشود. البته این مسئله باید بازنگری شود ، چرا که در سال های اخیر دردسرهای عجیب و زیادی برای بانوان سرزمین ایران ایجاد شده است. گاهی یک ورزشکار پر افتخار و گاهی یک هنرمند نامی ، به خاطر اختلافات کوچک با شوهر ، توسط وی ممنوع الخروج شده است و نتوانسته است که در عرصه بین المللی حاضر شود.
 2. مالیات : حتما این مسئله را خیلی شنیده اید ، که فلان فوتبالیست به خاطر بدهی مالیاتی ممنوع الخروج شد. یا فلان مربی یا بازیگر به خاطر نپرداختن مالیات ، ممنوع الخروج شد. بحث بدهی مالیاتی از جمله موارد مهم است ، چرا که یکی از منابع درآمدی دولت محسوب می شود و قابل اغماض نیست. البته افراد با هر میزان بدهی مالیاتی ممنوع الخروج نمی شوند و باید بدهی به اندازه ای زیاد باشد که اداره مالیات درخواست ممنوع الخروجی شخص را بدهد.در سال 1400 یک نوع مالیات جدید به خریدران و فروشندگان خودرو اضافه گردید که مطابق ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر نقل و انتقال خودرو می باشد و افراد برای فروش خودرو هنگام انتقال پلاک می بایست به سامانه مالیات مراجعه نموده و مالیات مشخص شده بر نوع خودرو خود را پرداخت نمایند و این موضوع بیشتر بر عهده ی فروشنده خواهد بود. یکی از راه های دیگر در زمینه ممنوع الخروج شدن توسط اداره مالیات ، عدم پرداخت آن می باشد که اداره مالیات میتواند بر اساس آن شخص را از هر گونه سفر خارجه منع کند.
 3. اجرائیات ثبت : گاهی پیش می آید که یک نفر به دلیل داشتن چک از شخصی دیگر در دایره اجرائیات ثبت شکایت می کند و او را ممنوع الخروج می کند. عمده شکایاتی که باعث ممنوع الخروجی شخص می شود مربوط به دعاوی مهریه و چک می باشد. برای ممنوع الخروجی شخصی که چک صادر کرده است یا مردی که از پرداخت مهریه خودداری کرده است ، به اداره اجرائیات ثبت مراجعه می شود و اگر شخص مالی داشته باشد ، آن را به عنوان محکوم به توقیف می کنند و همچنین می توانند ممنوع الخروجی شخص را بگیرند.

 

 

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

 

 

 

راه های رفع ممنوع الخروجی


1- پرداخت بدهی: وقتی بدهی خود را پرداخت می نمایید ، دادگاه ممنوع الخروجی شما را لغو می کند و شما دیگر ممنوع الخروج نیستید و اجازه خروج از کشور را مجدداً به دست می آورید. البته ممکن است یک شخص ، به دلایل متفاوت ممنوع الخروج باشد و به صرف پرداخت بدهی ، ممنوع الخروجی او رفع نشود.

2- پرداخت مالیات: از مهمترین عوامل ممنوع الخروجی این مورد است. با پرداخت بدهی مالیاتی ، اداره مالیات از دادستان کل کشور لغو ممنوع الخروجی شما را خواهد خواست.

3- معرفی مال جهت اجرای حکم: وقتی شما مالی را به دادگاه معرفی می کنید ، به نوعی پرداخت محکوم به را انجام داده اید. با این وضع دادگاه باید ممنوع الخروجی شما را لغو کند. البته باید توجه داشت که اگر ممنوع الخروجی دلیل دیگری داشته باشد ، شخص همچنان ممنوع الخروج خواهد بود.

4- واخواهی نسبت به حکم غیابی : در این مورد ، شخصی که به حکم غیابی ، ممنوع الخروج شده است ، با واخواهی از حکم صادره ، می تواند رفع ممنوع الخروجی را بخواهد ؛ البته این مسئله منوط به موافقت قاضی صادر کننده رای و تامین حقوق محکوم له می باشد.

5- درخواست ابطال اجراییه ثبتی: اگر اجرائیه صادر شده از اداره ثبت لغو شود ، ممنوع الخروجی شما بی معنا و بی دلیل خواهد بود. برای این کار باید ثابت کنید که اجرائیه ای که متعاقب آن ، ممنوع الخروج شده اید ؛ نادرست بوده و یا برای رفع ممنوع الخروجی ، علت اصدار اجرائیه را به طریقی منتفی کنید.

6- گذاشتن وثیقه و خروج موقت: این مورد یک راهکار موقت است و بعد از بازگشت ، شخص باید دلیل ممنوع الخروجی خود را رفع کند. اما برای رفع ممنوع الخروجی موقتی ، باید وثیقه مناسب گذاشته شود و راه حل خوبی برای مواقع اضطراری می باشد.

7- اجازه خروج موردی در سفرهای زیارتی: این مورد هم موقتاً ممنوع الخروجی شما را مرتفع می کند و دائمی نیست. بعد از بازگشت از سفر زیارتی باید برای رفع موانع ممنوع الخروجی اقدام اساسی کنید.

8- اجازه خروج موردی در سفرهای ضروری: البته اجازه موردی و دور زدن ممنوع الخروجی راهی موقتی می باشد و برای همین خروج هم باید وثایق کافی گذاشته شود.

9- توقف اجرای حکم: اگر اجرای حکم به هر دلیلی متوقف شود ، اثر آن نیز متوقف می شود و با این اوصاف ، ممنوع الخروجی نیز از میان می رود.

 

 

 

بدانیدبدانید و آگاه باشید: شرایط پاک شدن سوء پیشینه یا سوء سابقه کیفری

 

 

 

امیدواریم گروه حقوقی سودا اندیشان ستاره ، امیدوار است که هم میهنان عزیزمان در حین ورود و خروج از کشور دچار مشکل نشوند و ممنوع الخروجی برای هیچ شخصی ایجاد نشود تا آزادانه به همه نقاط دنیا سفر کنند.

 

 

 

پرسش و پاسخ پرسشهای شما ؛ پاسخ های ما


پرسش سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی چه می باشد ؟

از سایت - https://my.ssaa.ir می توانید اقدام به استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی نمایید.

پرسش آیا امکان استعلام ممنوع الخروجی اداره ثبت اسناد با این سایت امکان پذیر است؟

در این سایت می توان استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی را دریافت کرد.

پرسش آیا این سایت تنها راه استعلام ممنوع الخروجی می باشد؟

خیر. سایت سامانه مالیاتی نیز می باشد.

پرسش آیا استعلام ممنوع الخروجی با اپلیکیشن هم می شود؟

بله. اپلیکیشن پلیس من دارای قابلیت استعلام ممنوع الخروجی می باشد.

پرسش آیا در روش های استعلام ممنوع الخروجی ، علت ممنوع الخروجی هم مشخص است؟

خیر. در هیچکدام از روش های استعلام ممنوع الخروجی ، علت آن بیان نمی شود. فقط عنوان می شود که شخص ، ممنوع الخروج هست یا نه.

پرسش از کجا بفهمیم که به چه علت ممنوع الخروج هستیم؟

قطعاً هر شخصی می داند که چه مشکلاتی دارد و علت ممنوع الخروجی او برای چیست ؛ اما اگر واقعاً کسی نمی دانست که برای چه علتی ممنوع الخروج است ، باید به اداره گذرنامه مراجعه نماید.

اقبال گفت:
ممنونم بابت راهنماییتون
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  ممنون از نظر لطف شما

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید