مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401

سردفتری اسناد رسمی

 

 

آزمون سردفتری اسناد رسمی


 

آزمون سردفتری اسناد رسمی یکی از آزمون های مهم با سرنوشتی عجیب در میان آزمون های استخدامی کشور می باشد. در برهه ای از زمان این آزمون با میزان پذیرش بالا برگزار می شود و گاهی به مدت چند سال خبری از آزمون سردفتری اسناد رسمی نمی شود. گاهی مسیر سردفتر شدن راحت است و چالش های کمی دارد و در زمانی دیگر راه قبولی در آزمون سردفتری اسناد رسمی به حد زیادی دشوار می شود. سردفتری اسناد رسمی ، شغلی پر درآمد و حساس نیز محسوب می شود. اگر دفترخانه در محلی دایر شود که خرید و فروش ملک در آنجا زیاد است ، دفترخانه درآمد زیادی خواهد داشت. از این لحاظ حساس است که باید اسناد به طور صحیح و با دقت فراوان تنظیم شود تا از ایجاد مشکلات آتی جلوگیری شود.

آزمون سردفتری اسناد رسمی در دهه هشتاد و در سال 86 برگزار شود و پس از آن متقاضیان سردفتری 11 سال به انتظار نشستند تا اینکه در سال 97 ، آزمون سردفتری اسناد رسمی به عجیب ترین شکل و با حرف و حدیث فراوان برگزار شد. از سبک برگزاری آزمون تا نحوه اعلام نتایج و عدم پاسخگویی مناسب مسئولین وقت ، همه چیز عجیب و مشکوک بود تا این گمان رود که این آزمون فرمالیته بوده و فقط اشخاص خاص قبول می شوند. به هر حال آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 1401 بار دیگر برگزار خواهد شد تا علاقه مندان به شغل سردفتری اسناد رسمی برای اینکه به مطلوب خود برسند ، تلاش کنند.

در این مقاله ، مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری اسناد رسمی را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا علاقه مندان به این شغل پر درآمد ، راه درست را انتخاب کنند و قدم در راه موفقیت بگذارند.

 

 

 

مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 برای مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 ، با مشاورین سودا اندیشان ستاره در ارتباط باشید.

 

 

 

سوالات آزمون سردفتری اسناد رسمی


 

با توجه به اینکه سردفتری اسناد رسمی به قوانین ثبت نزدیک تر است ، مهم ترین منابع و بالاترین ضرایب به قوانین ثبتی مربوط می شود. در ذیل منابع آزمون سردفتری اسناد رسمی را معرفی می کنیم.

 • ادبیات فارسی با ضریب 2
 • عربی با ضریب 1
 • احکام شرعی با ضریب 2
 • اطلاعات عمومی با ضریب 1
 • حقوق ثبت ( شامل آیین نامه ها ، قانون حدنگار و کاداستر و مجموعه بخشنامه های ثبتی ) با ضریب 3

 

 

مشاوره وکالت مشاوره و برنامه ریزی آزمون وکالت

 

 

 • حقوق مدنی ( به جز مباحث نکاح و طلاق ) با ضریب 3
 • حقوق جزای عمومی و اختصاصی با ضریب 2
 • حقوق تجارت با ضریب 2
 • قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه مربوط با ضریب 3

مجموع سوالات آزمون احتمالاً یکصد و شصت سوال می باشد که در دو دفترچه عمومی و اختصاصی مطرح می شود. مدت زمان پاسخ دهی در سال های مختلف یکسان نبوده ولی احتمالاً 120 دقیقه زمان در اختیار داوطلبان قرار بگیرد.

 

 

سردفتری اسناد رسمی

 

 

منابع پیشنهادی آزمون سردفتری اسناد رسمی


 

برای پاسخ به سوالات ادبیات فارسی و عربی ، مطالعه کتب مربوط به دوران دبیرستان کفایت می کند. برای پاسخ به سوالات احکام شرعی پیشنهاد ما ، نمونه آزمون های تضمینی و برگزار شده استخدامی معارف و احکام و اندیشه اسلامی به قلم محمد علی عزیزی می باشد. سوالات اطلاعات عمومی با مطالعه منابع موجود در سطح ریاضی و هوش دبیرستان قابل حل خواهند بود.

مهمترین سوالات آزمون سردفتری اسناد رسمی مربوط به بخش حقوق ثبت و قانون دفاتر اسناد رسمی می باشد. تجربه کنندگان آزمون سردفتری دو منبع را پیشنهاد می کنند. 1- مجموعه محشای بخشنامه های ثبتی ، نوشته غلامرضا حجتی اشرفی و حمید آذرپور  2- مجموعه کامل قوانین و مقررات محشای ثبتی، تالیف غلامرضا حجتی اشرفی

قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه مربوط : قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه جدید قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران

البته باید توجه داشت که هر چند تالیفاتی در زمینه ثبت وجود دارد و کمابیش تلاش شده است تا در زمینه ثبتی اطلاعات بالا برود اما اهالی حقوق ، منبع جامعی را برای حقوق ثبت بیان نکرده اند و در واقع دانش کشور در زمینه تالیفات ثبتی فقیر می باشد.

 

 

مشاوره قضاوت مشاوره و برنامه ریزی آزمون قضاوت

 

 

 

برای درس حقوق مدنی ، تالیفات دکتر ناصر کاتوزیان پایه و اساس آزمون های حقوقی و بهترین منبع مطالعاتی می باشد. در کنار آن ، کتاب تست دکتر شهبازی ، مهارت تست زنی را بهبود می بخشد.

پیشنهاد ما برای درس جزای عمومی و اختصاصی ، کتب دکتر احمد غفوری و میرمحمد صادقی و تست دکتر احمد غفوری می باشد.

 قانون تجارت در نظم حقوق کنونی ، به تالیف دکتر محمد دمرچیلی و دکتر علی حاتمی و محسن قرائی برای درس تجارت کافی می باشد.

 

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تمام کتب ذکر شده ، صرفاً پیشنهاد است و هر تالیفاتی ارزش خاص خود را دارد.

 

مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری


 

در بحث برنامه ریزی مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود ، سبک مطالعاتی و عادت های روزمره هر شخص می باشد. یعنی برای مشاوره و برنامه ریزی صحیح مطالعاتی باید به ساعات کار ، استراحت و نحوه مطالعه ، پایه درسی و نکات دیگر توجه نمود. به طور مثال ، شخصی که دارای پایه درسی ضعیف می باشد و عادت به مطالعه در ساعات شب دارد و دارای شغل می باشد و ساعات کمی را می تواند مطالعه کند ، برنامه ریزی دقیق تر و حساس تری را باید در پیش بگیرد.

مجموعه سودا اندیشان ستاره با دارا بودن کادری با تجربه در آزمون های حقوقی ، آماده است تا در امر مشاوره و برنامه ریزی آزمون سردفتری اسناد رسمی یاری رسان متقاضیان و علاقه مندان سردفتری اسناد رسمی باشد.

علی گفت:
تاریخ آزمون سردفتری کی هست؟
  سودا اندیشان ستاره گفت:
  سلام.. 25 آذر 1401

مطالب اخیر

موضوعات

مشاوره سریع تلفنی

چت مشاوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید